Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Skoki narciarskie
  • Tenis

Żużel. Tradycja w Ostrowie zostanie podtrzymana pomimo pandemii i pustych trybun

- Nie wyobrażam sobie, żeby tradycja została przerwana i Łańcuch Herbowy się nie odbył. Najprawdopodobniej w obsadzie młodzieżowej, ale zorganizujemy najstarszy turniej żużlowy w Polsce - zapewnia Waldemar Górski, prezes TŻ Ostrovia.
Maciej Kmiecik
Maciej Kmiecik
Łańcuch Herbowy Miasta Ostrowa Wielkopolskiego Materiały prasowe / Łańcuch Herbowy Miasta Ostrowa Wielkopolskiego

68. Turniej o Łańcuch Herbowy Miasta Ostrowa Wielkopolskiego pierwotnie miał się odbyć 17 października. Następnie został przełożony na niedzielę, 25 października. - Śledzimy prognozy pogody. Najprawdopodobniej w poniedziałek zapadnie ostateczna decyzja, kiedy turniej się odbędzie. Staramy się, by pokazała go jakaś telewizja. Zależy nam, by kibice, którzy nie mogą wejść na stadion, obejrzeli go chociażby w transmisji internetowej - mówi Waldemar Górski, prezes TŻ Ostrovia.

Oczywiście obsada 68. Turnieju o Łańcuch Herbowy Miasta Ostrowa Wielkopolskiego będzie inna niż planowana. - Wszystko wskazuje na to, że stawka będzie młodzieżowa. Juniorzy też potrafią stworzyć ciekawe widowisko. Dopinamy szczegóły dotyczące turnieju. Dla nas najważniejsze jest to, by podtrzymać tradycję i nie było dziury w historii tej imprezy w pandemicznym roku 2020 - dodaje Górski.

TŻ Ostrovia 68. Turnieju o Łańcuch Herbowy odbędzie się dzięki wsparciu Miasta Ostrowa Wielkopolskiego i ościennych gmin powiatu ostrowskiego. - Władze miasta również podkreślają, że to turniej z ogromną tradycją i jedna ze sportowych wizytówek Ostrowa Wielkopolskiego. Nie możemy przerwać tej historii nawet w czasach pandemii. Szkoda, że trybuny będą puste, ale staramy się, by odbyła się transmisja z tych zawodów. Pewnie to będzie powrót do tradycji, bo wszystko wskazuje na to, że Łańcuch Herbowy zakończy sezon w Polsce. Główne trofeum jest już gotowe - kończy Waldemar Górski.

Przypomnijmy, że pierwszy turniej odbył się dokładnie 70 lat temu i wygrał go Alfred Smoczyk - legenda Unii Leszno. Później bywały lata, kiedy nie odbywał się turniej lub trofeum wręczano za zwycięstwo w wyścigu o łańcuch herbowy przy okazji innych zawodów. Od 1975 roku odbywa się nieprzerwanie przez ostatnie 45 lat w formule turniejowej. Zeszłoroczną edycją wygrał mistrz świata, Bartosz Zmarzlik.

Zobacz także: Zazdroszczą Polakom niesamowitych boksów
Zobacz także: Mariusz Staszewski zostaje w Ostrowie

ZOBACZ WIDEO Żużel. W Fogo Unii zmienia się formacja młodzieżowa. Piotr Pawlicki mówi o nowych juniorach

Czy podoba Ci się inicjatywa TŻ Ostrovia organizacji Turnieju o Łańcuch Herbowy nawet przy pustych trybunach w czasach pandemii?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (1):
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×