KokpitKibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

Żużel. Zdunek Wybrzeże Gdańsk szykuje bomby transferowe. Głównymi celami ponownie Duńczycy

Rasmus Jensen to pierwszy obcokrajowiec, który uzgodnił warunki startów w Zdunek Wybrzeżu. Poza nim w gdańskim klubie ma jeszcze startować dwóch innych Duńczyków, których chciałoby w swoich składach wielu.

Michał Gałęzewski
Michał Gałęzewski
Niels Kristian Iversen WP SportoweFakty / Arkadiusz Siwek / Na zdjęciu: Niels Kristian Iversen
Jak udało nam się dowiedzieć, poza Mikkelem Bechem który zakończył karierę, w Zdunek Wybrzeżu Gdańsk nie widzą już miejsca dla Jacoba Thorssella i najprawdopodobniej Petera Kildemanda, którzy nie do końca spełnili oczekiwania kibiców. Klubów szukają też Kacper Gomólski i Robert Chmiel.

Zdunek Wybrzeże w ubiegłym sezonie zajęło czwarte miejsce, jednak trzy porażki u siebie spowodowały duże rozgoryczenie kibiców, którzy chcieliby aby zespół walczył o najwyższe cele. W Gdańsku chcą pozyskać dwa silne ogniwa i jest szansa, że skład w 2021 roku będzie taki, jak życzyliby sobie kibice.

Podstawą był zagraniczny lider, który byłby gwarantem 10 punktów w meczu. Głównym kandydatem jest Niels Kristian Iversen, który co prawda w Polsce jeździł przeciętnie, jednak w szwedzkiej Bauhaus-Ligan był drugim najskuteczniejszym zawodnikiem ligi. Doświadczony żużlowiec w ostatnich dniach był też kuszony przez Abramczyk Polonię. Rozważał także podpisanie umowy ze Stalą.

ZOBACZ WIDEO Piotr Pawlicki mówi o powrocie do Grand Prix, kadrze i Marku Cieślaku

W kręgu zainteresowań gdańszczan znajduje się też Michael Jepsen Jensen, który dotychczas nie porozumiał się z klubem z Zielonej Góry. Obaj dużo tracą na atrakcyjności po tym, jak w polskich ligach jedno miejsce przeznaczone wcześniej dla obcokrajowca zabiera zawodnik do 24. roku życia. Początkowo gdańszczanie kontaktowali się także z Wiktorem Kułakowem, jednak od kilku dni rozmowy są zawieszone.

Gdańszczanie nie próżnują również w kontekście rozmów z młodym talentem. Dużym plusem była organizacja w Gdańsku finału Indywidualnych Mistrzostw Europy Juniorów, gdzie startowało wielu wyróżniających się zawodników. Była to okazja do bardziej lub mniej formalnych rozmów. Najbardziej łakomym kąskiem jest Marcus Birkemose, który w ubiegłym sezonie startował na wypożyczeniu w SpecHouse PSŻ-cie Poznań.

Duńczyk ma dopiero 17 lat, a już zdobył złoty medal IMEJ i jest medalistą IM Danii. Ma on jednak ważny kontrakt z Moje Bermudy Stalą Gorzów i to od koncepcji gorzowskiego klubu, a także od decyzji samego zawodnika zależy, w której klasie rozgrywkowej pojedzie. Gdańszczanie liczą, że uda im się przekonać gorzowian i lubuska kolonia nad morzem się powiększy - wola Stali jest jednak w tym przypadku kluczem do osiągnięcia sukcesu transferowego, jakim byłoby wypożyczenie duńskiego supertalentu. Punkty dla czerwono-biało-niebieskich zdobywa już przecież Alan Szczotka, którego wypożyczenie ma zostać przedłużone. Argumentem miałby być też Iversen, który w duecie z Rasmusem Jensenem mógłby pomóc we wprowadzaniu Birkemose do seniorskiego żużla.

Jeśli nie uda się przekonać do jazdy duńskiego nastolatka, gdańszczanie i tak postawią na kierunek skandynawski. Ogromne znaczenie odgrywa tu logistyka, a ta w czasie pandemii okazała się dużym kłopotem we współpracy z Aleksandrem Kajbuszewem. Rosjanin ma ważny kontrakt ze Zdunek Wybrzeżem, ale trudno spodziewać się aby był bardziej dostępny dla menedżera.

Plebiscyt WP SportoweFakty: Ruszyliśmy z wyborem najlepszego żużlowca sezonu 2021! -->>

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (20)
Zobacz więcej komentarzy (2)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×