Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

Żużel. Pojechał dobry sezon, a nikt go nie chce. Rene Bach narzeka na zmiany w regulaminie. [WYWIAD]

W ostatnich trzech sezonie w drugiej lidze był solidnym zawodnikiem na poziomie średniej oscylującej w okolicach 2 punktów. Po wprowadzeniu obowiązku startu żużlowca do lat 24, nikt go teraz nie chce. Rene Bach nie rozumie powodów zmian regulaminu.
Maciej Kmiecik
Maciej Kmiecik
Rene Bach w białym kasku WP SportoweFakty / Jakub Malec / Na zdjęciu: Rene Bach w białym kasku

Maciej Kmiecik, WP SportoweFakty: Za panem jeden z lepszych sezonów w 2. LŻ, gdzie miał pan 12. średnią 2.085. Jakie są pana plany na kolejny rok?

Rene Bach (dotychczasowy zawodnik Kolejarza Opole): Sezon rozpoczął się dosyć ciężko od dwóch porażek mojego zespołu. Później jednak zaczęliśmy wygrywać i z sezonu mogę być zadowolony. Czuję, że w polskiej lidze mogę wciąż jeździć lepiej i się rozwijać. Na ten moment, jeśli chodzi o przyszłość mam zakontraktowaną ligę duńską i szwedzką. Nadal nie wiem, co będzie się działo w kwestii startów w Polsce w następnym sezonie.

Dobrze rozumiem, że nie ma pan ofert na nowy sezon z Polski?

Nie, na ten moment nie mam ofert.

Jest pan tym zaskoczony?

Oczywiście. Tak jak wspomniałem, czuję, że mam wiele do zaoferowania polskim zespołom w drugiej lidze, a może nawet poradziłbym sobie na poziomie pierwszoligowym. Wiem też jednak, że nowe zasady o zawodniku do lat 24 uderzyły w takich żużlowców jak ja, którzy są już nieco starsi i nie spełniają tego regulaminowego wymogu.

ZOBACZ WIDEO Żużel. PGE Ekstraliga 2020: jak przygotować sprzęgło

To dziwne, że żaden klub nie kontaktował się z zawodnikiem, który w trzech ostatnich sezonach miał średnią w okolicach 2 punktów. Pana zdaniem zmiana przepisów to główny powód, że kluby nie oferują panu zatrudnienia?

Dla mnie to też niezrozumiałe. Po prostu z każdego klubu musiał wypaść jeden ze starszych zawodników powyżej 24 roku życia i w to miejsce pojawi się ktoś młodszy, niekoniecznie lepszy. Nie widzę innego powodu niż ta zmiana regulaminowa, która teraz komplikuje mi poszukiwania klubu. Nie bardzo rozumiem powody wprowadzenia tych zmian. Uderzyło to w wielu zawodników, dla których nie będzie teraz miejsca w składzie. Liczy się tylko metryka i czy masz poniżej 24 lat, a nie umiejętności i to, co pokazywałeś w ostatnich latach.

Kolejarz Opole przebudowuje skład. Opuszcza pan ten zespół?

Po ostatnim meczu rozmawiałem z klubem o tym, że będę kontynuował karierę w Opolu. Usłyszałem, że chcą mnie nadal w drużynie, ale potem kontakt się urwał i nikt nie dzwonił do mnie w sprawie nowej umowy na sezon 2021.

Okres transferowy w Polsce powoli się kończy? Rozważa pan podpisania kontraktu gdziekolwiek i szukania klubu na wiosnę i odejście na ewentualne wypożyczenie?

Widzę, że prawie każdy klub ma już obecnie zbudowany skład. Jeśli nic się nie wydarzy w najbliższych dniach, spróbuję podpisać umowę i szukać pracodawcy na wiosnę.

Rozumiem, że kontynuowanie kariery w polskiej lidze to dla pana priorytetowa sprawa?

Oczywiście. Lubię jeździć w Polsce. Uwielbiam polskie tory i kocham atmosferę, którą tworzą na meczach polscy kibice. Bardzo ważne są dla mnie starty w polskiej lidze, tym bardziej, że czuję, że z każdym sezonem jeżdżę lepiej.

Na koniec, proszę powiedzieć, jak żyje się w dobie pandemii w Danii? Wprowadzone są duże obostrzenia, utrudniające życie?

W tej chwili obowiązuje sporo ograniczeń, więc życie w tych czasach nie należy do najłatwiejszych. W trakcie roku w Danii nie było aż tak źle. Obecnie po prostu spędzam czas z rodziną. Powoli już też przygotowuję wszystko niezbędne do kolejnego sezonu.

Zobacz także: Musielak wierzy, że Apator będzie mocny
Zobacz także: Erik Riss wraca do polskiej ligi

Czy Rene Bach znajdzie klub w polskiej lidze na sezon 2021?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (6):
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×