Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

Żużel. Znany jest już termin pogrzebu Zenona Plecha

W środę, 25 listopada, zmarł Zenon Plech. Pogrzeb jednego z najwybitniejszych żużlowców w historii odbędzie się w najbliższą sobotę, 28 listopada, w Gdańsku.
Michał Gałęzewski
Michał Gałęzewski
Zenon Plech Materiały prasowe / Na zdjęciu: Zenon Plech

Ceremonia pogrzebowa rozpocznie się mszą świętą w Katedrze Oliwskiej o godzinie 9:30, natomiast o godzinie 11:00 Zenon Plech zostanie pochowany na Cmentarzu Srebrzysko przy ulicy Srebrniki 12 w Gdańsku.

Zenon Plech to jeden z najwybitniejszych żużlowców w historii Polski. Jest uważany za jednego z najlepszych żużlowców na świecie w latach siedemdziesiątych i osiemdziesiątych ubiegłego wieku. Był srebrnym i brązowym medalistą Indywidualnych Mistrzostw Świata i pięciokrotnym Indywidualnym Mistrzem Polski.

Podczas kariery żużlowej, Zenon Plech reprezentował w Polsce dwa kluby, ścigał się też w Anglii. Do 23. roku życia jeździł w barwach Stali Gorzów, skąd odszedł do Wybrzeża - w Gdańsku zakończył żużlową karierę i mieszkał do końca swoich dni. Po karierze był też trenerem i cenionym ekspertem żużlowym.

Od lat Zenon Plech miał problemy zdrowotne, zmagał się z cukrzycą. Wieść o jego śmierci zszokowała całe środowisko żużlowe. Wszyscy kibice, którzy chcieliby wpisać się do księgi kondolencyjnej będą mieli ku temu okazję. W czwartek od godziny 17 do 21 i w piątek w godzinach 7-21 księga będzie wystawiona w białej kasie biletowej przed Bramą Maratońską stadionu żużlowego im. Zbigniewa Podleckiego w Gdańsku, w miejscu któremu Zenon Plech oddał wiele serca i zdrowia.

Czytaj także: 
Zenon Plech. Dziwili się, że nie był mistrzem. Talentu miał nie mniej niż Gollob. Kolegom z toru wycinał numery
Wzruszony Cieślak przypomina sobie zdjęcie z Plechem

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (4):
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×