Stadion Odsal dwukrotnie gościł uczestników jednodniowego finału Indywidualnych Mistrzostw Świata. W 1985 roku górą był Erik Gundersen, natomiast pięć lat później zdobycie złotego medalu świętował Per Jonsson.
W Bradford odbyły się jeszcze Mistrzostwa Świata Par (1988), a także dwa finały Drużynowych Mistrzostw Świata (1986, 1989).
Ponadto w latach 1945-1997 (z przerwami) drużyna Bradford Dukes ścigała się w rozgrywkach ligi brytyjskiej. Największym sukcesem klubu było zdobycie mistrzostwa kraju w 1997. Tego roku odbył się tam również turniej Grand Prix, wygrany przez Briana Andersena.
ZOBACZ WIDEO Żużel. PGE Ekstraliga 2020: jak przygotować sprzęgło
Od ponad dwóch dekad na Odsal nie odbyły się żadne zawody żużlowe. Okazuje się, że ta sytuacja może ulec zmianie. Uzgodniono tam już warunki udostępnienia stadionu dla organizatorów wyścigów samochodowych.
Celem właścicieli stockcars jest przywrócenie żużla na Odsal. Pojawiły się plany, aby stadion ponownie stał się domem dla speedwaya.
"Promotorzy Stockcars podkreślili chęć reaktywacji żużla na Odsal. Przeszkodą jest znalezienie osoby, która będzie promotorem, a pandemia w tym nie pomogła. Co z konsorcjum? Podzielimy się kosztami. Trzymamy kciuki" - napisali przedstawiciele Bradford Dukes na Twitterze.
Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem promotorów, wówczas żużel ponownie zagości na Odsal już na wiosnę - po 24-letniej przerwie.
CONFIRMED | Stockcar promoters have underlined the desire is for speedway to return to Odsal.
— Halifax / Bradford Speedway (@BradfordHalifax) December 4, 2020
The stumbling block is finding a third party to move in and promote the return of the Dukes. The pandemic hasn’t helped.
How about a consortium? Share the cost! pic.twitter.com/xN69juCIUo
Czytaj także:
- Kontrakt w Starcie nie jest sztuką dla sztuki. Bogdanowicz chce walczyć o skład
- Młodzi Polacy bez szans na jazdę. Wypiera ich bogatsza konkurencja