Żużel. PGE Ekstraliga za chwilę nie będzie musiała oglądać się na samorządy. Będzie mogła postawić prezesów pod ścianą

Trwa walka o prawa telewizyjne do PGE Ekstraligi. Nie ma żadnych wątpliwości, że nowa umowa będzie rekordowa. A to stawia władze rozgrywek w znakomitej pozycji, jeśli chodzi o wymagania infrastrukturalne wobec klubów.

Jarosław Galewski
Jarosław Galewski
Na zdjęciu od lewej: Mateusz Świdnicki i Dominik Kubera WP SportoweFakty / Patryk Kowalski / Na zdjęciu od lewej: Mateusz Świdnicki i Dominik Kubera
O prawa do PGE Ekstraligi rywalizuje Canal+ i Discovery. W środowisku panuje przekonanie, że nowa umowa będzie warta ponad 100 milionów złotych. Jeśli tak się stanie, to władze rozgrywek będą mogły powiedzieć o wielkim sukcesie i zawiesić klubom wyżej poprzeczkę w kwestiach infrastrukturalnych. Chodzi o obowiązek posiadania odwodnienia liniowego i plandek, który został przesunięty z sezonu 2021 na 2022. Wszystko ze względu na trudną sytuację w samorządach, które odczuwają skutki walki z pandemią. Niektórzy prezesi już mówią, że byłoby lepiej, gdyby zmiany były wprowadzane w dwóch etapach.

- Moim zdaniem plandeki i odwodnienie liniowe przy nowej umowie telewizyjnej to wręcz konieczność i nie powinny być mowy o etapowaniu. Zakładam, że kluby dostaną zdecydowanie więcej pieniędzy. A wtedy PGE Ekstraliga będzie mieć doskonałą pozycję i siłę przebicia. Nie powinni już prosić, ale oczekiwać, a wręcz żądać, by zostało to zrobione - mówi nam Jacek Gajewski, były menedżer klubu z Torunia.

- PGE Ekstraliga nie powinna się wtedy oglądać na samorządy, bo kluby dostaną dodatkowe pieniądze i powinny to zrobić same. Uważam, że od działaczy należy oczekiwać, by w pierwszej kolejności te środki zostały wydane nie na wynagrodzenia dla zawodników, ale podniesienie jakości produktu. Wiadomo, że obiekty są miejskie. Kluby nie są ich właścicielami, ale to kwestia technologii rozliczeń. Miasta i tak przeznaczają pieniądze na sport, więc trzeba to później odpowiednio zapisać i wielkiego problemu nie będzie - tłumaczy Gajewski.

Nasz ekspert dodaje, że zmiany w zakresie odwodnienia liniowego i plandek są w interesie klubów. - Przy dużych pieniądzach rozgrywki muszą być jak najbardziej przewidywalne. Liczbę odwołanych meczów trzeba ograniczyć do minimum. Kluby też mają w tym interes i powinny zrozumieć, że od pierwszego dnia nowego kontraktu telewizyjnego będą pracować na wysokość kolejnego - podsumowuje Gajewski.

Zobacz także:
COVID-19 mocno doświadczył Tomasza Lorka
Oto największe firmy PGE Ekstraligi

ZOBACZ WIDEO Żużel. PGE Ekstraliga 2020: "giętki Duzers" - żużlowa nauka jazdy


KUP BILET NA 2024 ORLEN FIM Speedway Grand Prix of Poland - Warsaw -->>
Czy zgadzasz się z Jackiem Gajewskim?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×