Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

Żużel. Zawodnicy Wybrzeża intensywnie przygotowują się do sezonu. Klub regularnie sprawdza żużlowców

Zdunek Wybrzeże Gdańsk mimo czasów pandemii nie próżnuje. Na miejscu intensywnie przygotowują się adepci szkółki oraz lokalni zawodnicy. Natomiast reszta trenuje w swoich miejscach zamieszkania. Klub regularnie sprawdza postępy wszystkich żużlowców.
Artur Babicz
Artur Babicz
Krystian Pieszczek WP SportoweFakty / Tomasz Rosochacki / Na zdjęciu: Krystian Pieszczek

Styczeń to okres, w którym już wszystkie kluby żużlowe prowadzą intensywne przygotowania do startu sezonu. Nie inaczej jest w przypadku Zdunek Wybrzeża Gdańsk. Co prawda pandemia COVID-19 nie pozwala w tym momencie na zorganizowanie zgrupowania, jednak klub z Trójmiasta radzi sobie i w tej sytuacji.

Na miejscu trenują najmłodsi adepci oraz dwójka lokalnych zawodników - Krystian Pieszczek oraz Amadeusz Szulist. Natomiast pozostali żużlowcy Zdunek Wybrzeża przygotowują się w swoich aktualnych miejscach zamieszkania. To jednak nie przeszkadza sztabowi szkoleniowemu trójmiejskiego klubu, aby mieć kontrolę nad postępami wszystkich zawodników.

- Jesteśmy w stałym kontakcie. Raz na dwa tygodnie zawodnicy raportują nam swoje treningi. Służymy im pomocą, ale prawda jest taka, że sport żużlowy jest dziś bardzo profesjonalny w tym zakresie. Zawodnicy mają świadomość, że nieodpowiednio przepracowana zima boleśnie "odpłaca" się w sezonie. Pod tym względem żużel jest bezlitosny. Ufam naszym zawodnikom i nie mam o co się przyczepić, ale trzymamy rękę na pulsie. Większość z nich trenuje w sprawdzony sposób: bieganie, siłownia, gimnastyka, a kto ma możliwość, jeździ na motocrossie, nartach lub korzysta z basenu - powiedział dla portalu trojmiasto.pl Eryk Jóźwiak, menedżer Zdunek Wybrzeża Gdańsk.

Mimo pandemii COVID-19, sztab szkoleniowy klubu z Trójmiasta ma nadzieję, że niedługo uda się zorganizować krótkie zgrupowanie dla wszystkich zawodników. Eryk Jóźwiak przyznaje jednak, że tu bardziej chodzi o integrację zespołu niż jakieś kwestie czysto treningowe. Na ten moment jednak trudno przewidzieć kiedy takie zgrupowanie może nastąpić, ponieważ jest to uzależnione od obecnie panujących obostrzeń sanitarnych.

Zobacz także: Liga angielska otrzymała wielki cios
Zobacz także: Duńczycy mają kolejny wielki talent

ZOBACZ WIDEO Żużel. PGE Ekstraliga 2020: jak przygotować sprzęgło

Czy Zdunek Wybrzeże Gdańsk w sezonie 2021 wygra eWinner 1. Ligę?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (3):
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×