Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Żużel. Reformy w Wielkiej Brytanii pozwolą iść śladem Polaków. Brytyjski talent komentuje zmiany w lidze

W ostatnim czasie stopniowo pogarsza się sytuacja szkolenia w brytyjskim żużlu. Coraz mniej zawodników z tego kraju walczy skutecznie z rówieśnikami i władze żużla wprowadziły reformy. Skomentował je dla nas utalentowany junior Drew Kemp.
Michał Gałęzewski
Michał Gałęzewski
Drew Kemp na prowadzeniu WP SportoweFakty / Michał Krupa / Na zdjęciu: Drew Kemp na prowadzeniu

W 2021 roku do Premiership zgłosiło się tylko sześć drużyn, na zapleczu - w Championship jest szansa na występ dwunastu klubów. Od tego roku każdy klub będzie posiadał w swoim składzie jednego juniora, a od 2022 już dwóch. Każdy młody zawodnik będzie miał przypisaną średnią. W Premiership średnia całej drużyny będzie mogła wynieść maksymalnie 35,5 i będzie liczona dla sześciu zawodników. Siódmym żużlowcem będzie młodzieżowiec ze średnią 4 punktów lub niższą.

Zmiany dążą więc do sytuacji z polskiej ligi, w której w meczowym składzie od dawna musi być dwóch krajowych zawodników. Beneficjentami mogą być młodzi żużlowcy z Wielkiej Brytanii, którzy będą teraz atrakcyjniejsi na rynku. Wśród nich jest z pewnością Drew Kemp, który dwa razy z rzędu został Indywidualnym Mistrzem Wielkiej Brytanii do lat 19. Zaowocowało to też podpisaniem kontraktu ze Zdunek Wybrzeżem Gdańsk.

Brytyjczyk jest zadowolony z kierunku zmian, w jakim idzie po tej zmianie brytyjski żużel. - To, co dzięki tej zmianie zaoferowano młodszym zawodnikom jest świetnym pomysłem. Przez wiele lat mogliśmy zobaczyć, jak również dzięki temu dominującą siłą spośród wszystkich państw byli Polacy, którzy inwestują w młodych zawodników i czerpią z tego profity - powiedział Drew Kemp w rozmowie z WP SportoweFakty.

- Zmiany, jakie u nas zajdą oczywiście spowodują jakieś problemy dla zagranicznych zawodników, którzy nie będą mogli jeździć z pozycji rezerwowego, jak to miało miejsce zazwyczaj. Jeśli chodzi o mnie, to osobiście uważam że nie będzie to miało wielkiego wpływu, bo miałem już podpisane kontrakty zarówno w Premiership, jak i w Championship. Z pewnością pomoże to jednak na rozwój i budowę renomy innych młodych zawodników, co w naszej sytuacji jest ważne - dodał Kemp.

Drew Kemp w Premiership będzie reprezentował Ipswich Witches, a w Championship Eastbourne Eagles.

Czytaj także
W świecie żużla nie ma świętości 
Rekordzista miał aż 15 sponsorów

ZOBACZ WIDEO Matej Zagar gościem "Żużlowej Rozmowy". Obejrzyj cały odcinek!

Czy zmiany w Wielkiej Brytanii są pozytywne?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×