KokpitKibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

Żużel. Jazda na pit bike'ach dobrym początkiem przed ściganiem się na motocyklu żużlowym

Coraz większa liczba szkoleniowców uważa jazdę na pit bike'ach za odpowiednią ścieżkę do tego, aby w przyszłości rozpocząć przygodę z żużlem na poważnie. Ośrodki żużlowe zaczynają angażować się we współpracę z klubami pit bike'owi.
Jolanta Twarużek
Jolanta Twarużek
Robert Kościecha WP SportoweFakty / Krzysztof Konieczny / Robert Kościecha.

W listopadzie ubiegłego roku pozytywnie o jeździe na pit bike'ach wypowiadał się Rafał Dobrucki, obecny trener żużlowej reprezentacji Polski zarówno seniorów, jak i juniorów. Szkoleniowiec uznał tę formę sportu jako przyjemną, łatwą i tanią drogę do sportu żużlowego. Trener kadry narodowej uważa, że dzieci, które jeżdżą na pit bike'ach rozwijają się wszechstronnie pod kątem fizycznym i technicznym, a do tego mają kontakt ze sprzętem, który w późniejszym okresie może znacznie ułatwić jazdę na żużlu.

Zwolennikiem jazdy na tych niewielkich motocyklach, które stają się w Polsce coraz bardziej popularne, został również trener grudziądzkiej młodzieży, Robert Kościecha. - To coraz popularniejsza forma zabawy dla najmłodszych, którzy zaczynają swoją przygodę z motocyklami. Dzięki obyciu dzieci ze sprzętem jest im potem łatwiej przesiąść się na motocykle o większej pojemności, takie jak żużlowe. To z pewnością kolejny krok w rozwoju naszej szkółki. Z doświadczenia mogę powiedzieć, że jest to ogromna różnica w szkoleniu adeptów, którzy mają za sobą kontakt z motocyklem, a tymi, którzy zaczynają "od zera". Poprzez ściganie na pit bike'ach będą o wiele lepiej przygotowani do nauki na torze żużlowym - oznajmił w wywiadzie dla gkm.grudziadz.net.

Wypowiedzi Roberta Kościechy nie pojawiły się w mediach klubowych przypadkiem. Kilka dni temu oficjalnym partnerem grudziądzkiej szkółki żużlowej został klub Pitbike Brodnica, który działa od maja ubiegłego roku i w chwili obecnej liczy 40 czynnych zawodników w różnym wieku. Współpraca między klubami ma zapewnić młodym adeptom żużla jak najlepsze warunki rozwoju. 

ZOBACZ WIDEO Żużel. Chris i Jack Holderowie gośćmi "Żużlowej Rozmowy". Obejrzyj cały odcinek!

Jak wynika z informacji zamieszczonych na portalu czasbrodnicy.pl, w grudziądzkim klubie już trenuje dwóch chłopców z Brodnicy i okolic. 

Przy okazji ogłoszenia przez grudziądzki klub nowej współpracy partnerskiej, działacze zaprosili wszystkich zainteresowanych rozpoczęciem przygody z żużlem do zapisania się do szkółki, którą prowadzi Grudziądzkie Towarzystwo Żużlowe. Do zapisu potrzebna jest zgoda rodziców lub prawnych opiekunów, a klub ze swojej strony gwarantuje pokrycie wszystkich kosztów związanych z zakupem sprzętu i wyposażenia. 

Przed tygodniem w Regulaminie Szkolenia w Sporcie Żużlowym pojawił się nowy zapis mówiący o tym, że trener lub instruktor żużla może szkolić na motocyklach innych niż żużlowe (więcej o tym TUTAJ). Nowa zasada w regulaminie umożliwia szkolenie młodzieży w kierunku żużla na pit bike'ach i współpracę wyżej wymienionych klubów.

Czytaj także: Żużel. Liczby nie kłamią. Pary juniorskie kluczem do sukcesu w PGE Ekstralidze
Czytaj także: Żużel. Tydzień na torze. Żużlowcy budzą się z zimowego snu

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (3)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×