Żużel. Koronawirus. Prezesi alarmują, że brakuje karetek! Co z pierwszą kolejką?

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Tomasz Jocz / karetka na torze żużlowym
WP SportoweFakty / Tomasz Jocz / karetka na torze żużlowym
zdjęcie autora artykułu

Kilku działaczy eWinner 1. Ligi mówi o problemach związanych z zabezpieczeniem medycznym podczas meczów. Ich zdaniem lekarze mają pełne ręce roboty w związku z pandemią i nie chcą deklarować swojej obecności na stadionach. Co na to GKSŻ?

- Zgłosiliśmy już, że może być z tym problem - mówi nam wprost prezes Unii Tarnów Łukasz Sady. Jego drużyna w pierwszej kolejce jedzie na własnym torze ze Zdunek Wybrzeżem Gdańsk.

- Liczba zakażeń w mieście rośnie bardzo szybko. Mamy informację z pogotowia w Tarnowie, że nie musi, ale może zdarzyć się tak, że nie będziemy mieć trzech albo nawet dwóch karetek. Dano nam również do zrozumienia, że w sytuacji krytycznej istnieje ryzyko zabrania całego zabezpieczenia medycznego ze stadionu. Wynika to oczywiście z faktu, że kiedy przychodzi do ratowania ludzkiego życia, to sport schodzi na dalszy plan - dodaje szef tarnowskiego klubu.

Dodajmy, że nie tylko Unia widzi problem. - U nas też jest kłopot - przyznaje Waldemar Górski, prezes klubu z Ostrowa. - Karetki zapewnia nam prywatna firma. Lekarze, z którymi współpracowaliśmy w poprzednich sezonach, nie chcą się deklarować, że będą dostępni w dniu meczu, bo mają swoją pracę w szpitalach. Ratują zdrowie i życie ludzi - podkreśla szef Arged Malesy Ostrów, której problem dotyczy na razie w mniejszym stopniu, bo drużyna Mariusza Staszewskiego zaczyna ligę od spotkania wyjazdowego w Bydgoszczy.

ZOBACZ WIDEO Tomasz Gollob opublikował zdjęcie, którym wywołał lawinę komentarzy! Teraz komentuje

Trzeba jednak podkreślić, że w pierwszoligowym towarzystwie są również kluby, które nie zgłaszają żadnych problemów. Tak jest między innymi w ROW-ie Rybnik, który na inaugurację podejmie Cellfast Wilki Krosno. - U nas wszystko jest w porządku. Podpisałem umowę z firmą, która zajmuje się zabezpieczeniem medycznym i wiem, że temat zostanie zrealizowany - zapewnia prezes Krzysztof Mrozek.

GKSŻ całej sprawy nie komentuje. - Uzgodniłem z klubami, że takie tematy omawiamy we własnym gronie - ucina temat przewodniczący Piotr Szymański. Z naszych informacji wynika natomiast, że nie ma absolutnie żadnych szans na przełożenie pierwszej kolejki z powodu możliwych problemów z zabezpieczeniem medycznym. Kluby muszą rozwiązać ten problem tak samo, jak zrobili to działacze piłkarscy. Dodajmy, że w PGE Ekstralidze nie słychać o podobnych kłopotach.

Zobacz także: Gollob wywołał poruszenie. Teraz tłumaczy Grzyb o kolejnym kredycie Stali

Źródło artykułu:
Komentarze (12)
avatar
RECON_1
27.03.2021
Zgłoś do moderacji
0
0
Odpowiedz
Nie ma,nie da sie i co na to centrala?  
avatar
antyrzeszow
26.03.2021
Zgłoś do moderacji
2
0
Odpowiedz
Nie widzę problemu przeciez prywatne kliniki nie biorą udziału w walce z Covidem wiec jaki problem podpisać z nimi umowę na świadczenie usług medycznych. Tarnow stracił Boberka i Sadny wymyśl Czytaj całość
avatar
caido
26.03.2021
Zgłoś do moderacji
3
0
Odpowiedz
Cóż, księdza weźcie, jak coś się stanie, będzie musiała wystarczyć święcona woda i modlitwa.  
avatar
WIERNY KIBOL
26.03.2021
Zgłoś do moderacji
0
0
Odpowiedz
Dobrze że w Rybniku z tym problemu niema  
avatar
gorzowianin z Mazowsza
26.03.2021
Zgłoś do moderacji
1
3
Odpowiedz
Widać, że Szymański chce zrzucić odpowiedzialność na Kluby Sportowe. A sprawa jest bardzo poważna gdy przy wypadkach, w niektórych miastach, Straż Pożarna pełni rolę Pogotowia Ratunkowego. W ta Czytaj całość