Żużel. Czas na pierwszy turniej parowy w 2021 roku. Memoriał Henryka Żyto już w niedzielę

Do tej pory odbyły się jedynie pojedyncze sparingi. W niedzielę o godzinie 15:00 odbędzie się w Gdańsku Memoriał Henryka Żyto. Większość składu stanowią zawodnicy Zdunek Wybrzeża, choć nie brakuje też ciekawych nazwisk reprezentujących inne kluby.

Michał Gałęzewski
Michał Gałęzewski
Rasmus Jensen WP SportoweFakty / Tomasz Rosochacki / Na zdjęciu: Rasmus Jensen.
Memoriał Henryka Żyto odbędzie się po raz trzeci w historii. Za pierwszym razem rozegrano turniej indywidualny, w kolejnej edycji były to zawody par. 22 września 2019 roku wygrał Team Avides - Krystian Pieszczek i Rasmus Jensen. Duńczyk zdobył wówczas 16 punktów i bonus w 6 biegach, będąc rewelacją turnieju. Memoriał wpłynął na decyzję gdańskich działaczy, którzy zdecydowali się na transfer Jensena, przed którym teraz drugi sezon w czerwono-biało-niebieskich barwach.

Na 14 zawodników, którzy zaprezentują się w niedzielę, aż ośmiu szykuje się do sezonu w drużynie Zdunek Wybrzeże Gdańsk. Bardzo ciekawie zapowiada się korespondencyjny pojedynek zawodników U-24, którzy walczą o miejsce w składzie. W pierwszych treningach bardzo dobrze prezentował się Lukas Fienhage, ostatnio z pozytywnej strony pokazał się Aleksandr Kajbuszew. Na podstawowego zawodnika klubu z Gdańska typowany jest Michał Gruchalski, a dwukrotny IM Wielkiej Brytanii do lat 19 - Drew Kemp również nie przyjechał do Gdańska na wycieczkę.

Spośród pozostałych zawodników, którzy przyjadą do Gdańska, również jest kilka ciekawych nazwisk. Dwaj zawodnicy z PGE Ekstraligi - Krzysztof Buczkowski i Wiktor Jasiński reprezentują Tem Plech Sport Agency, dodatkowo do Gdańska przyjedzie były zawodnik tej drużyny - Mikkel Michelsen. Wiele klubów może też patrzeć na formę Vaclava Milika, który jest związany kontraktem z Falubazem, aczkolwiek może zostać wypożyczony.

Transmisja z III Memoriału Henryka Żyto, byłego legendarnego zawodnika Unii Leszno i Wybrzeża Gdańsk będzie dostępna na łamach WP SportoweFakty, patrona medialnego turnieju.

Obsada III Memoriału Henryka Żyto:

Team Golden Panther
1. Wiktor Kułakow
2. Lukas Fienhage

Team Bartusz
3. Mikkel Michelsen
4. Aleksandr Kajbuszew

Team Kolanko Transport
5. Jakub Jamróg
6. Michał Gruchalski

Team Tercja Transport
7. Vaclav Milik
8. Kai Huckenbeck

Team Plech Sport Agency
9. Krzysztof Buczkowski
10. Wiktor Jasiński

Team Percuro
11. Rasmus Jensen
12. Andriej Kudriaszow

Team mimarkt.pl
13. Krystian Pieszczek
14. Drew Kemp

Początek zawodów: 15:00.

Czytaj także: 
Kolejny kraj otwiera się na kibiców 
Z kempingu na żużlowy Olimp

ZOBACZ WIDEO Tomasz Gollob opublikował zdjęcie, którym wywołał lawinę komentarzy! Teraz komentuje


KUP BILET NA 2024 ORLEN FIM Speedway Grand Prix of Poland - Warsaw -->>
Kto wygra III Memoriał Henryka Żyto?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×