KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Żużel. Start ligi opóźniony. To już postanowione

Szwedzka Bauhaus-Ligan nie wystartuje 4 maja. To już postanowione, że rozgrywki najwyższej klasy w Szwecji ruszą z opóźnieniem.
Dawid Borek
Dawid Borek
mecz Elitserien Woryna z Lejonen (kask czerwony) walczy z Lambertem z Rospiggarny WP SportoweFakty / Krzysztof Urban / Na zdjęciu: mecz Elitserien. Woryna z Lejonen (kask czerwony) walczy z Lambertem z Rospiggarny

Mowa o niespełna miesięcznym opóźnieniu. Kluby Bauhaus-Ligan, a także federacja SVEMO, zatwierdziły przeniesienie startu rozgrywek na 1 czerwca (zamiast 4 maja).

Powodem takiej decyzji są ograniczenia związane z podróżami oraz sytuacja z obostrzeniami w samej Szwecji. Obecnie w kraju obowiązuje zakaz organizowania jakichkolwiek imprez wyścigowych, by nie angażować i tak mocno zajętych już medyków. Do tego co najmniej do 3 maja obowiązuje zakaz wpuszczania kibiców na trybuny. 

- Miesięczne opóźnienie sezonu stworzy okazję do poprawnego rozegrania zmagań. Ważnym czynnikiem była możliwość wpuszczenia kibiców na trybuny lub alternatywne wsparcie ze strony rządu - komentuje szef ligi Mikael Holmstrand.

- Kluby muszą zminimalizować ryzyko rozgrywania meczów bez kibiców. Ogłoszenie warunków rządowego wsparcia przy pandemicznych obostrzeniach również zostało opóźnione, przez co decyzje zapadną dopiero pod koniec maja - dodaje.

W nowym sezonie Bauhaus-Ligan wystartuje dziewięć drużyn, które pojadą systemem każdy z każdym (mecz i rewanż). Następnie przeprowadzona zostanie faza play-off.

Zobacz też:
Żużel. Fakty i liczby. Leszczyński patent na Częstochowę. Niesamowita średnia biegowa Nickiego Pedersena
Prezes radził mu, żeby został w domu, bo i tak nic nie osiągnie. A on został mistrzem świata!

ZOBACZ WIDEO Historia Patryka Dudka - "Duzers, jesteś wicemistrzem świata"

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×