Żużel. El. GP: Komplet Janusza Kołodzieja. Robert Lambert wyrwał awans [RELACJA]

W sobotę w Gorican odbył się turniej kwalifikacyjny do Grand Prix Challenge. Z kompletem punktów zwyciężył Janusz Kołodziej. Oprócz Polaka, awans do finału uzyskał Andrzej Lebiediew oraz zwycięzca biegu dodatkowego, Robert Lambert.

Jakub Fordon
Janusz Kołodziej na prowadzeniu WP SportoweFakty / Michał Krupa / Na zdjęciu: Janusz Kołodziej na prowadzeniu
Sobotni wieczór w Gorican należał do Janusza Kołodzieja. Wychowanek Unii Tarnów zakończył zawody z kompletem punktów, które zdobył w fenomenalnym stylu. W każdym biegu pewnie wygrał start i już po pierwszym okrążeniu miał sporą przewagę nad rywalami. Na drugim miejscu uplasował się Andrzej Lebiediew, który po pierwszym słabym starcie wygrał kolejne cztery.

O trzecią pozycję premiowaną awansem walkę w biegu dodatkowym stoczyli Robert Lambert, Jan Kvech oraz Oliver Berntzon. Przez cały wyścig prowadził młody Czech i był bardzo blisko zapewnienia sobie awansu do finału, jednak podobnie jak do wcześniejszego biegu na ostatnim okrążeniu wyprzedził go Brytyjczyk reprezentujący w tym sezonie barwy eWinner Apatora Toruń.

Słabe zawody zanotował inny zawodnik z Torunia, Jack Holder. Młodszy z braci Holderów po wykluczeniu przyjechał w kolejnym biegu na ostatniej pozycji, przez co zaprzepaścił sobie szansę na awans do finału.

Zawody GP Challenge zaplanowane zostały na 21 sierpnia w Żarnovicy. Awans do GP 2022 uzyska najlepsza trójka.

Wyniki:
1. Janusz Kołodziej (Polska) - 15 (3,3,3,3,3)
2. Andrzej Lebiediew (Łotwa) - 13 (1,3,3,3,3)
3. Robert Lambert (Wielka Brytania) - 11 (3,w,3,3,2) + 1 miejsce w biegu dodatkowym
-----
4. Jan Kvech (Czechy) - 11 (3,3,2,2,1) + 2 miejsce w biegu dodatkowym
5. Oliver Berntzon (Szwecja) - 11 (2,2,2,3,2) + 3 miejsce w biegu dodatkowym
6. Vaclav Milik (Czechy) - 10 (3,2,1,1,3)
7. Aleksandr Łoktajew (Ukraina) - 9 (0,2,3,2,2)
8. Roman Lachbaum (Rosja) - 8 (2,3,1,2,u)
9. Jack Holder (Australia) - 7 (2,w,0,2,3)
10. Daniił Kołodinski (Łotwa) - 6 (1,1,2,1,1)
11. Nicolas Vicentin (Włochy) - 5 (2,0,w,1,2)
12. Matic Ivacic (Słowenia) - 4 (0,2,2,d,d)
13. Anże Grmek (Słowenia) - 4 (1,1,d,1,1)
14. Jakub Valković (Słowacja) - 2 (0,1,1,0,0)
15. Nick Skorja (Słowenia) - 2 (1,w,1,-,-)
16. Miran Praznik (Słowenia) - 1 (u,1)
17. Andrei Popa (Rumunia) - 0 (0,0,w,ns,ns)