Żużel. Wolfe - Lokomotiv. Wilki bez armat. Wykorzystana szansa łotewskich juniorów [NOTY]

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Sebastian Maciejko / Na zdjęciu: Francis Gusts na prowadzeniu.
WP SportoweFakty / Sebastian Maciejko / Na zdjęciu: Francis Gusts na prowadzeniu.
zdjęcie autora artykułu

Wolfe Wittstock poniosło siódmą porażkę w tegorocznym sezonie. W sobotę lepsi od Wilków okazali się zawodnicy Optibet Lokomotivu Daugavpils (57:32).

Noty dla zawodników Wolfe Wittstock:

Matic Ivacic 2. Słoweniec przeplata występy słabe z dobrymi. W rywalizacji z łotewskim klubem nie popisał się. Z pewnością działacze i kibice Wolfe liczyli na więcej.

Sandro Wasserman 2. W poprzednim sezonie był jednym z objawień niemieckiego klubu. W tym jest dużo gorzej, co pokazał w rywalizacji z Optibet Lokomotivem. Po udanym początku spuścił z tonu, dodatkowo łapiąc wykluczenie za przejechanie dwoma kołami linii wewnętrznej.

ZOBACZ WIDEO Jest objawieniem PGE Ekstraligi, ale ma problem ze zrobieniem... pompki. Wszystko przez jeden upadek

Marcin Jędrzejewski 2. Polak przez większą część sezonu był bez klubu. Niedawno dołączył do Wolfe i na razie nie może wejść na odpowiedni poziom. W sobotę wypadł blado.

Fraser Bowes 1. Przed Australijczykiem jeszcze sporo nauki, jeśli chce być ważną postacią w polskiej lidze. W sobotę miał dobre starty, ale szybko tracił punktowane pozycje.

Max Dilger 4. Najjaśniejszy punkt Wilków. Jako jedyny nawiązywał regularną walkę z Łotyszami. Niestety występ okupił kontuzją obojczyka, która najprawdopodobniej wyeliminuje go z jazdy w najbliższym czasie.

Erik Bachhuber 2. Po wykluczeniu Lukasa Baumanna dojechał do mety w biegu młodzieżowym. Dzięki defektowi Ernesta Matjuszonoka był drugi. Później już nie zdobył punktów.

Lukas Baumann 4. Drugi, obok Dilgera, jasny punkt Wolfe. Tak jak jego bardziej doświadczony kolega wygrał dwa wyścigi. Punktów mógł zdobyć jeszcze więcej, gdyby nie defekt w biegu młodzieżowym na drugiej pozycji.

Noty dla zawodników Optibet Lokomotiv Daugavpils:

Oleg Michaiłow 4. W zasadzie trafił mu się jeden słabszy występ, gdy przegrał podwójnie z parą Dilger - Baumann. W kolejnych wyścigach prezentował się dobrze.

Jewgienij Kostygow 5+. Jest w tym sezonie w bardzo dobrej formie. Udowodnił to w Wittstocku, gdzie był o krok od kompletu punktów.

Ricards Ansviesulis 4. Młodzieżowcy łotewskiego klubu skorzystali na braku Hansa Andersena. Pod nieobecność Duńczyka otrzymali okazję do startu w pięciu wyścigach.

Tomas H. Jonasson 6. Był bardzo szybki. Praktycznie zdobył płatny komplet punktów. Bonusa pozbawiło go wykluczenie Sandro Wassermana, gdy wspólnie z Kostygowem zwyciężyli podwójnie.

Francis Gusts 4+. Trzy wygrane wyścigi w meczu wyjazdowym to dobry wynik. Być może dorobek Gustsa byłby okazalszy, gdyby nie defekt motocykla w ostatnim starcie.

Ernest Matjuszonok 3. Z młodzieżowców Optibet Lokomotivu wypadł najsłabiej. W większości wyścigów nie był tak szybki, jak koledzy z zespołu. Jednak był krok od indywidualnej wygranej, gdy prowadził przez cztery okrążenia w swoim czwartym starcie. Na kresce minął go jednak klubowy kolega - Michaiłow.

CZYTAJ WIĘCEJ: Pawlicki poniósł w Rybniku największe straty. Zobacz klasyfikację końcową SEC Finał IMP w Lesznie. Dwa asy znów rozstrzygną to między sobą? Chętnych na pogodzenie ich nie brakuje [ZAPOWIEDŹ]

Źródło artykułu:
Czy byłeś zaskoczony rozmiarami wygranej Optibet Lokomotivu?
Tak
Nie
Zagłosuj, aby zobaczyć wyniki
Trwa ładowanie...
Komentarze (0)