KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Żużel. Ostrovia - ROW. Kapitalna jazda rezerwowego. Efektowny debiut Aspgrena [NOTY]

Arged Malesa Ostrów pokonała w poniedziałek ROW Rybnik 48:42. Ojcem sukcesu został Patrick Hansen, zdobywca 13 punktów. Efektownie zadebiutował Pontus Aspgren, a swoje dołożyli weterani obu ekip.
Mateusz Kozanecki
Mateusz Kozanecki
Patrick Hansen WP SportoweFakty / Sebasitan Maciejko / Na zdjęciu: Patrick Hansen

Noty dla zawodników Arged Malesa Ostrów:

Nicolai Klindt 2+. Duże słowa uznania należą mu się za jego trzeci wyścig, w którym stoczył pasjonującą walkę z rywalami. Pokonał wtedy na dystansie Kacpra Gomólskiego, a następnie jeszcze Runego Holtę. Nerwy puściły mu w ostatnim biegu, kiedy zachował się niesportowo i otrzymał żółtą kartkę. 

Tomasz Gapiński 4+. Wraz z Grzegorzem Walaskiem dowiózł do mety podwójne zwycięstwo w kluczowym dla losów meczu wyścigu trzynastym. Doświadczony zawodnik jechał odważnie, z zębem i nie bał się nawiązywać twardej walki na dystansie.

Oliver Berntzon 2-. Kolejny bardzo słaby występ stałego uczestnika Grand Prix. Musiał czekać do trzeciej serii startów, aby zdobyć pierwszy punkt na rywalu - pokonał wtedy Mateusza Tudzieża. Najlepiej wypadł w ostatnim biegu, kiedy powalczył z Rune Holtą.

ZOBACZ WIDEO To pięta achillesowa cyklu Grand Prix. Potrzeba reformy!

Daniel Kaczmarek bez oceny. Dwukrotny mistrz Polski juniorów nie pojawił się na torze.

Grzegorz Walasek 5-. Wygrał co prawda tylko jeden wyścig, ale w całym spotkaniu prezentował się z dobrej strony. Wyprzedzał na dystansie, kąsał rywali swoimi atakami i dojechał do mety na pierwszym miejscu w najważniejszym momencie.

Kacper Grzelak 2+. Wykorzystał w biegu juniorskim fakt, że zostało sporo miejsca przy krawężniku i wyszedł na prowadzenie, którego później już nie oddał. W kolejnych startach spisywał się już słabiej.

Sebastian Szostak 2-. Od tego zawodnika wymaga się już w Ostrowie czegoś więcej. Tym razem utalentowany młodzieżowiec dwukrotnie pokonał Błażeja Wypiora i to jedyne, co można odnotować.

Patrick Hansen 5+. Duńczyk odjechał kapitalne spotkanie i pokazał, że jest jednym z najlepszych zawodników U24 w całych rozgrywkach. Sposób na niego zdołał znaleźć jedynie Pontus Aspgren.

Noty dla zawodników ROW-u Rybnik:

Kacper Gomólski 2. Na otwarcie zdołał zwyciężyć podwójnie z parą gospodarzy, ale z biegu na bieg był coraz wolniejszy. Nawet po niezłych startach, 28-latek tracił następnie pozycje na dystansie.

Rune Holta 5-. Spotkanie zaczęło się dla niego bardzo pechowo, bo od defektu na drugim miejscu. Już wtedy było widać, że jest szybki. Potwierdził to w dalszej części meczu i został liderem swojego zespołu.

Siergiej Łogaczow 4+. Rosjanin nie odpuszczał, co było widać na trasie. Jechał odważnie i trudno mieć do niego większe zastrzeżenia, poza wyścigiem trzynastym, który w zasadzie rozstrzygnął losy meczu. Łogaczow był w nim ostatni i nie nawiązał walki.

Wiktor Trofimow jr bez oceny. 22-latek nie spisał się najlepiej w swoim pierwszym starcie, a w drugim pechowo upadł i został zabrany do szpitala.

Pontus Aspgren 5. Bardzo udany debiut w wykonaniu tego szwedzkiego zawodnika. Szybko znalazł właściwe ustawienia na ostrowski tor, widać było, że uważnie obserwuje poczynania rywali i sprawił im dużo kłopotów.

Mateusz Tudzież 3. Co prawda nie wygrał biegu juniorskiego, ale w przekroju całego meczu prezentował się z dobrej strony. Imponował startami i jego dorobek punktowy byłby może korzystniejszy, gdyby nie defekt motocykla.

Błażej Wypior 1+. W biegu juniorskim jechał przez pewien czas przed Sebastianem Szostakiem i to jedyny pozytyw jego występu. Widać, że czeka go jeszcze sporo nauki.

SKALA OCEN:
6 - fenomenalnie
5 - bardzo dobrze
4 - dobrze
3 - przeciętnie
2 - słabo
1 - bardzo słabo

Czytaj także:
Zgłoszenie dotarło. Prezes może mieć olbrzymie problemy
Problemy finansowe? Bunt? Menedżer lidera nie wytrzymał. Jest mocna odpowiedź!

Czy Patrick Hansen powinien trafić do PGE Ekstraligi w sezonie 2022?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×