KokpitKibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

Żużel. Zmiany w Stali Rzeszów. Zbigniew Prawelski nie jest już prezesem!

Istotne zmiany w rzeszowskiej Stali. Zbigniew Prawelski przestał pełnić funkcję prezesa klubu. Jego miejsce zajął Jan Madej, który wraca na to stanowisko po rocznej przerwie.
Mateusz Makuch
Mateusz Makuch
zawodnicy 7R Stolaro Stali Rzeszów WP SportoweFakty / Weronika Waresiak / Na zdjęciu: zawodnicy 7R Stolaro Stali Rzeszów

We wtorek na oficjalnej stronie klubu z Rzeszowa pojawił się komunikat. Dowiadujemy się z niego, że Zbigniew Prawelski nie jest już prezesem Stowarzyszenia RzTŻ. Pełna treść wiadomości z rzeszowskiego klubu brzmi następująco: 

"W dniu 19.07.2021 r. decyzją Nadzwyczajnego Walnego Zebrania Członków Rzeszowskiego Towarzystwa Żużlowego, wybrano nowy skład Zarządu Stowarzyszenia RzTŻ :

Skład Zarządu :
Jan Madej - Prezes Zarządu
Łukasz Rojek - Wiceprezes Zarządu
Renata Balawender - Członek Zarządu

Skład Komisji Rewizyjnej :
Józef Lis - Przewodniczący Komisji Rewizyjnej
Janusz Rak - Członek Komisji Rewizyjnej
Michał Waloś - Członek Komisji Rewizyjnej".

ZOBACZ WIDEO To pięta achillesowa cyklu Grand Prix. Potrzeba reformy!

Drużyna z Rzeszowa po ośmiu meczach 2. Ligi Żużlowej zajmuje 5. miejsce z dorobkiem trzech zwycięstw i pięciu porażek. Więcej jednak niż o dyspozycji zespołu mówiło się o kulisach pracy klubu, nad którą pieczę sprawował Zbigniew Prawelski. 

Najpierw skandalem zakończyło się spotkanie 7R Stolaro Stali Rzeszów z OK Bedmet Kolejarzem Opole. Arbiter tamtych zawodów uznał, że rzeszowianie nie przygotowali toru do rywalizacji i ogłosił walkowera na korzyść gości. Od razu po tamtej sytuacji część środowiska wokół klubu z Rzeszowa nawoływało do dymisji prezesa. Ten podkreślał, że cały czas jest do dyspozycji zarządu.

Później na jaw wyszła historia z sms-ami, które omyłkowo Zbigniew Prawelski przesłał do szefa klubu z Opola, Zygmunta Dziemby. Ich treść dotyczyła wsparcia dla najbliższych rywali Kolejarza i po całej sprawie pozostał duży niesmak (zobacz szczegóły ->>). Były prezes Stali Rzeszów nie schował głowy w piasek i przyznał się do błędu. Najwyraźniej to było za wiele i uznano, że zmiana na stanowisku prezesa jest konieczna. Funkcję po Prawelskim przejął Jan Madej. Jest to jego powrót do sprawowania tej roli.

Czytaj również:
-> Skandal w polskiej lidze. Zawodnik ujawnił, że proponowano mu odpuszczenie meczu!
-> Uczestnik Grand Prix ma problem z wygrywaniem z juniorami w I lidze. Co się dzieje z Berntzonem?

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (6)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×