Żużel. Kolejarz R. - Lokomotiv. Przebudzenie Keynana Rew. Imponująca jazda łotewskich juniorów [NOTY]

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Sebastian Maciejko / Na zdjęciu: Francis Gusts na prowadzeniu.
WP SportoweFakty / Sebastian Maciejko / Na zdjęciu: Francis Gusts na prowadzeniu.
zdjęcie autora artykułu

Optibet Lokomotiv Daugavpils postawił twarde warunki w wyjazdowym meczu z Metalika Recycling Kolejarzem Rawicz (41:49). W ekipie Nikołaja Kokina szczególnie imponującą postawę zaprezentowali juniorzy.

Noty dla zawodników Metalika Recycling Kolejarza Rawicz:

Keynan Rew 4+. Początek spotkania nie wskazywał na to, aby Australijczyk odegrał jedną z kluczowych ról w meczu. Młody zawodnik zaskoczył jednak wszystkich prezentując bardzo ofensywną jazdę w drugiej części zawodów. Jeden z autorów zwycięstwa.

Damian Baliński 4+. Poza jedną wpadką w biegu 13., trudno mieć zastrzeżenia do jazdy tego doświadczonego zawodnika. Wraz z Szymonem Szlauderbachem postawił kropkę nad "i", ustalając wynik spotkania na 49:41.

Kacper Pludra 1. Trzy wyjazdy na tor i aż dwa upadki - oba z winy młodzieżowca. To był występ, o którym wychowanek Unii Leszno z pewnością będzie chciał jak najszybciej zapomnieć.

ZOBACZ WIDEO Czy Hampel i Lampart mieli pretensje do Kubery?

Szymon Szlauderbach 4+. Miał drobną zadyszkę w środkowej części spotkania, ale poza dwoma nieco słabszymi wyścigami był na rawickim torze szybki. Jechał zdecydowanie, przyczyniając się do wywalczenia przez gospodarzy trzech punktów.

Damian Dróżdż 4+. Dwa wyścigi z jego udziałem kończyły się porażką Kolejarza. W ostatecznym rozrachunku zaliczył jednak udane spotkanie, zwieńczone podwójnym zwycięstwem w pierwszym biegu nominowanym.

Krzysztof Sadurski 4. Długo znajdował się w cieniu Kacpra Pludry, a w piątek był liderem formacji młodzieżowej Kolejarza. W biegu juniorskim pokonał Francisa Gustsa, co zdarza się niezwykle rzadko w tym sezonie.

Damian Ratajczak 1+. Zaczął od falstartu i to dosłownie, bo dotknął taśmy. Próbował walczyć, ale tego dnia stać go było wyłącznie na pokonanie wolnego w drugiej części spotkania Kjastasa Puodżuksa.

Noty dla zawodników Optibet Lokomotivu Daugavpils:

Oleg Michaiłow 3+. Kapitalny początek meczu w jego wykonaniu - głównie dzięki jego skutecznej jeździe Łotysze wyszli na prowadzenie. Później jednak mocno obniżył loty i nie był w stanie odwrócić losów meczu.

Kjastas Puodżuks 2. W Rawiczu wyszedł mu tylko jeden wyścig, w którym dość niespodziewanie dojechał do mety na pierwszym miejscu. W pozostałych starał się walczyć, ale to zbyt mało, aby myśleć o skutecznej jeździe.

Ernest Matjuszonok 2. Jedynym pokonanym przez niego rywalem był Kacper Pludra. Trener Nikołaj Kokin dał mu łącznie trzy szanse, których jednak nie wykorzystał zbyt dobrze.

Ricards Ansviesulis 3. Co najmniej poprawna jazda tego zawodnika. W swoim trzecim starcie popisał się niezłą akcją, kiedy zdołał rozdzielić parę gospodarzy i zamiast 5:1 było 4:2, co na tamtym etapie meczu miało spore znaczenie.

Jewgienij Kostygow 2+. Podobnie jak Puodżuks zaliczył tylko jeden udany wyścig. W pozostałych próbował nawiązywać walkę z rywalami, co udawało mu się z większym i mniejszym skutkiem. W końcówce zdecydowanie zabrakło jednak jego punktów.

Francis Gusts 4+. Kiedy 18-latek pojawiał się na torze, Optibet Lokomotiv nie przegrywał wyścigów... aż do decydującego o losach spotkania biegu nominowanego, w którym nie znalazł sposobu na rywali. Tak czy inaczej drzemie w nim spory potencjał.

Daniił Kołodinski 4. Obok Keynana Rew jedna z największych niespodzianek tego spotkania. Zaprezentował ofensywną i skuteczną jazdę i przedłużył szansę Łotyszy na sukces, wygrywając w niezwykle istotnym biegu 13.

SKALA OCEN: 6 - fenomenalnie 5 - bardzo dobrze 4 - dobrze 3 - przeciętnie 2 - słabo 1 - bardzo słabo

Czytaj także:Kolejna zmiana lidera i trudne zadanie przed Stalą! Tabela 2. Ligi Żużlowej i statystykiRobert Lambert zniesmaczony doniesieniami na swój temat. Zabrał głos!

Źródło artykułu:
Czy Metalika Recycling Kolejarz Rawicz awansuje do eWinner 1. Ligi?
Tak
Nie
Zagłosuj, aby zobaczyć wyniki
Trwa ładowanie...
Komentarze (1)
avatar
UNIA LESZNO kks
14.08.2021
Zgłoś do moderacji
0
0
Odpowiedz
jakie przebudzenie Keynana?? 18 lat skonczyl zawodnik, dopiero uczy sie stabilizowac formę, przebudzic to sie moze np. Protas czy Walasek