Żużel. Wielki sukces zawodnika Wybrzeża. Pobił rekord Taia Woffindena

Na torze w Scunthorpe odbył się finał Indywidualnych Mistrzostw Wielkiej Brytanii do lat 19. Po raz trzeci z rzędu zawody te wygrał Drew Kemp, który w tym sezonie debiutował w polskiej lidze w Zdunek Wybrzeżu Gdańsk.

Michał Gałęzewski
Eryk Jóźwiak w rozmowie z Drew Kempem WP SportoweFakty / Arkadiusz Siwek / Na zdjęciu: Eryk Jóźwiak w rozmowie z Drew Kempem
Od 2004 roku rozgrywane były Indywidualne Mistrzostwa Wielkiej Brytanii, a rok później turniej wyłaniał najlepszego zawodnika z tego kraju do 19. roku życia. Dotąd najlepszy w klasyfikacji generalnej był Tai Woffinden, który zdobył dwa złote i jeden srebrny medal. Dwukrotnie mistrzem był też Stefan Nielsen.

Po zwycięstwie z kompletem punktów w Scunthorpe, olbrzymi sukces osiągnął Drew Kemp, który wygrywał też te zawody w 2019 i 2020 roku. Zawodnik, który w tym sezonie nie spisywał się dobrze w barwach Zdunek Wybrzeża Gdańsk oraz w Ipswich Witches, pokazał, że jednak drzemie w nim spory potencjał i przeszedł do historii jako trzykrotny zwycięzca IM Wielkiej Brytanii do lat 19.

Kolejne miejsca na podium zajęli Dan Thompson i Jason Edwards, który pokonał w biegu dodatkowym o brązowy medal zawodnika ROW-u Rybnik, Leona Flinta.