Żużel. Start Gniezno Liberec wicemistrzem Extraligi. Fajfer, Gała i Polis najlepsi z Polaków [RELACJA]

We wtorkowy wieczór w Pradze odbyła się czwarta i ostatnia runda czeskiej Extraligi. Walka o zwycięstwo toczyła się do samego końca, a ostatecznie dzięki drugiemu miejscu tytuł wicemistrzowski wywalczyła drużyna Aforti Startu Gniezno Liberec.

Stanisław Wrona
Oskar Fajfer WP SportoweFakty / Adrian Skorupski / Na zdjęciu: Oskar Fajfer
Początek należał do ekipy, złożonej z Polaków, która prowadziła po pierwszej serii. Po drugiej zawody bardzo się wyrównały i wszystkie zespoły miały po 12 punktów. Przed biegami nominowanymi zespół Aforti Startu Gniezno Liberec był trzeci i druga pozycja w końcowej klasyfikacji mistrzostw się oddalała. Na szczęście ostatnie cztery biegi przyniosły im ostatecznie drugie miejsce w zawodach, a dzięki lepszemu bilansowi małych punktów od drużyny ze stolicy Czech polsko-czeska ekipa uplasowała się na drugiej pozycji w końcowej tabeli Extraligi, zdobywając srebrne medale mistrzostw.

W zawodach ostatecznie triumfował zespół AK Markety Praga, który w lidze wywalczył brązowe medale. Drugie miejsce przypadło wspomnianej drużynie Aforti Startu Gniezno Liberec, a trzecie zajęli żużlowcy, reprezentujący AK Slany. Ci ostatni finalnie uplasowali się na czwartym miejscu w końcowej tabeli rozgrywek. Ostatnią lokatę wtorkowych zawodów zajęli zawodnicy AMK Zlatej Prilby Pardubice. Nie miało to jednak dla nich większego znaczenia, bo tytuł mistrzowski zapewnili sobie oni już po trzeciej rundzie. Co ciekawe najwięcej małych punktów w czterech rundach uzbierała ekipa Aforti Startu Gniezno Liberec (125).

W ekipie Błażeja Skrzeszewskiego najskuteczniejsi byli Adrian Gała i startujący z rezerwy Oskar Fajfer. Obaj zawodnicy wywalczyli po 11 punktów. Marcin Nowak zgromadził ich na swoim koncie 6, Kevin Fajfer 3, a Mikołaj Czapla dorzucił 1. W turnieju, w barwach zespołu ze Slanego startowało jeszcze dwóch Polaków. Oskar Polis zakończył zmagania z 11 punktami, a Jakub Jamróg z 10. Najlepszym zawodnikiem dnia był we wtorek Matej Zagar, kończąc zawody z 13 "oczkami" przy swoim nazwisku.