KokpitKibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

Żużel. Czy Łaguta bał się Wrocławia? Dlaczego odejście z Unii było najlepsze dla Kubery? Oglądaj Magazyn PGE Ekstraligi

Artiom Łaguta walczy o tytuł IMŚ i ozłocił Betard Spartę. Czy Rosjanin miał jakieś obawy przed przejściem do Wrocławia? Skąd bierze się patent Dominika Kubery na udział w finałach play-off? Przed nami ostatni w tym sezonie Magazyn PGE Ekstraligi.

Maciej Kmiecik
Maciej Kmiecik
Artiom Łaguta WP SportoweFakty / Katarzyna Łapczyńska / Na zdjęciu: Artiom Łaguta
Medale w PGE Ekstralidze rozdane. Marcin Musiał podsumuje sezon ligowy m.in. z menedżerem Artioma Łaguty, Rafałem Lewickim. Nie zabraknie oczywiście pytań o nadchodzący weekend i Grand Prix w Toruniu, a także o jego pracę w teamie Rosjanina. Jaki wpływ na formę Łaguty miał właśnie polski menedżer, który swego czasu pracował także u Tomasza Golloba? Czy przechodząc z Grudziądza do Wrocławia w przypadku Artioma Łaguty były jakieś obawy, szczególnie o atmosferę i pogodzenie roli trzech gwiazd w zespole?

Marcin Musiał zapyta także, czy liderzy Betard Sparty Wrocław dzielą się między sobą nowinkami technologicznymi? Ile w tym jest tajemnicy, a ile jest pomagania sobie dla dobra drużyny?

Kolejnym gościem Magazynu PGE Ekstraligi będzie Dominik Kubera. Marcin Musiał zapyta żużlowca Motoru Lublin o jego słowa, które niedawno wypowiedział w magazynie nSport+, że odejście z Leszna było jego najlepszą decyzją. Spróbujemy dociec, dlaczego to była tak kluczowa zmiana dla 22-latka.

Nie zabraknie także delikatnego tematu, a mianowicie dedykacji sukcesów Dominika Kubery jego zmarłej w maju mamie. Marcin Musiał będzie próbował ustalić, czy paradoksalnie te problemy osobiste, które dotknęły Kuberę sprawiły, że stał się lepszym i mocniejszym żużlowcem.

Dominik Kubera podkreślał także, że bardzo pomógł mu prezes Jakub Kępa. Spróbujemy zatem dociec, na czym polegała ta pomoc? Nie zabraknie także pytań o to, czy Motor Lublin czuje niedosyt po przegranym finale PGE Ekstraligi z Betard Spartą Wrocław i czy z Grigorijem Łagutą w składzie losy finału mogłyby się potoczyć inaczej. Marcin Musiał zapyta także, czy Dominik Kubera czuje się talizmanem na udział w finałach dla zespołu, którego barwy reprezentuje.

Trzecim gościem będzie Marcin Majewski - szef sportu w Canal+. Oczywiście poruszony zostanie temat Gali PGE Ekstraligi, która odbędzie się w Warszawie 7 października. Marcin Musiał spróbuje dociec trochę szczegółów, kto poprowadzi uroczystość, jacy celebryci zaszczycą podsumowanie sezonu w PGE Ekstralidze.

Marcin Majewski będzie pytany także o - jego zdaniem - największego przegranego sezonu i cichego bohatera rozgrywek PGE Ekstraligi 2021. Panowie porozmawiają również o rekordzie oglądalności finału play-off PGE Ekstraligi, jak to jest mierzone i skąd bierze się stale rosnące zainteresowanie najlepszą żużlową ligą świata.

Początek Magazynu w czwartek, 30 września, o godzinie 12:30. Player z transmisją będzie dostępny na WP SportoweFakty.

Zobacz także:
Bartosz Zmarzlik z rekordowym sezonem
Przez przepis o zawodniku U24 stracił pracę w Polsce. Teraz chce wrócić

ZOBACZ WIDEO Żużel. Jak wybierany jest wyścig sezonu? Tomasz Dryła wyjaśnia
Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (6)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×