Żużel. Kanclerz nie boi się Falubazu. Co z awansem Polonii?

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Michał Szmyd / Na zdjęciu: Jerzy Kanclerz
WP SportoweFakty / Michał Szmyd / Na zdjęciu: Jerzy Kanclerz
zdjęcie autora artykułu

Jerzy Kanclerz podtrzymuje, że do 2023 roku chce awansować z Abramczyk Polonią Bydgoszcz do PGE Ekstraligi. Czy uda się to już w sezonie 2022, skoro jednym z rywali będzie Stelmet Falubaz Zielona Góra?

Właśnie Stelmet Falubaz Zielona Góra, tegoroczny spadkowicz z PGE Ekstraligi, wskazywany jest jako główny faworyt do wygrania eWinner 1. Ligi w sezonie 2022. Postarają się o to m.in. Max Fricke, Krzysztof Buczkowski, Rohan Tungate i Piotr Protasiewicz.

Jerzy Kanclerz, prezes Abramczyk Polonii Bydgoszcz, Falubazu się jednak nie boi. Uważa, że zielonogórzanie nie będą murowanym faworytem do awansu, takim jak w przeszłości ekipa eWinner Apatora Toruń. - Skład jest mocny, ale stuprocentowym faworytem dla mnie nie są - stwierdza Kanclerz w rozmowie z polskizuzel.pl.

Jego Polonia będzie jednym z zespołów, który będzie chciał pokrzyżować plany szybkiego powrotu Falubazu do najwyższej klasy rozgrywkowej w Polsce. To zwiastuje duże emocje w eWinner 1. Lidze 2022. W opinii Kanclerza rozgrywki mogą stać nawet na wyższym poziomie niż w tym roku.

ZOBACZ WIDEO Jakub Miśkowiak: Wejdziemy do czwórki i pokażemy jacy jesteśmy silni

- Uważam, że prawie wszystkie zespoły, które przystąpią do rywalizacji w przyszłym roku, wyznaczą sobie ten sam cel. Będzie nim awans do fazy play-off. My pod względem nie będziemy od nikogo odbiegać - stwierdza Kanclerz.

Podtrzymuje przy tym wyznaczony jakiś czas temu cel Polonii: awans do PGE Ekstraligi najpóźniej w 2023 roku. - Nie oznacza to jednak, że w przyszłym sezonie coś odpuścimy lub nie wykorzystamy szansy, jeśli ona się nadarzy - zaznacza.

W sezonie 2022 w barwach Abramczyk Polonii Bydgoszcz pojadą m.in. Kenneth BjerreDaniel Jeleniewski i Oleg Michaiłow. Ważny kontrakt z klubem ma utalentowany junior Wiktor Przyjemski.

Możliwe, że do Bydgoszczy trafi także Roman Lachbaum, który ścigał się ostatnio w barwach ZOOleszcz DPV Logistic GKM-u Grudziądz. Jeśli chodzi o drugiego polskiego seniora, nową twarzą ma być Adrian Miedziński, drugim obcokrajowcem może być Andreas Lyager.

Zobacz też: Żużel. Adrian Miedziński coraz bliżej nowego klubu. Falubaz powinien się obawiać? Żużel. Kontuzji za dużo, punktów za mało. Polonia miała jechać o wszystko, a szybko pojechała na wczasy

Źródło artykułu: