Żużel. Nie tylko w Polsce dzieje się sporo na rynku transferowym

Dużo i to nawet znacznie więcej, niż w kraju nad Wisłą dzieje się w Szwecji, gdzie gwiazdy zmieniają kluby. Ale nie tylko oni. W ostatnich dniach sypnęło kontraktami w Bauhaus-Ligan i Allsvenskan League.

Konrad Cinkowski
Konrad Cinkowski
Alexander Woentin w kasku niebieskim WP SportoweFakty / Sebastian Maciejko / Na zdjęciu: Alexander Woentin w kasku niebieskim
Umowy przedłużające lub też z nowymi pracodawcami parafowało wielu ciekawych zawodników, także ci, których będziemy oglądać w sezonie 2022 na polskich torach.

Z Dackarną Malilla związał się wychowanek jednego z największych rywali "Gwiazd", czyli Vetlandy Speedway - Alexander Woentin. Spośród tych teoretycznie "mniejszych" transferów jest to na pewno na swój sposób pewien hit.

W Vetlandzie zostaje z kolei Filip Hjelmland. Piraterna Motala ogłosiła, że klubowym partnerem Jakuba Jamroga i Oskara Fajfera został Tomas H. Jonasson, który punkty dla Piratów zdobywał również w minionym sezonie. Trzy nowe umowy parafowali w ostatnich dniach działacze wicemistrza kraju - Smederny Eskilstuna, gdzie ścigać się będą Maximilian BelsingJoel Andersson i Johannes Stark.

Po dwóch zawodników ogłosili również Vastervik Speedway i Indianerna Kumla. W tych samych barwach, co Artiom Łaguta i Bartosz Smektała ścigać się będą również Anton Karlsson i Noel Wahlqvist, z kolei Max Fricke u swojego boku będzie miał Jonatana Grahna oraz Huho Lundahla. W Bauhaus-Ligan odnotowaliśmy jeszcze jeden kontrakt, Emila Millberga w Masarnie Avesta.

Ciekawie było również w Allsvenskan League, gdzie umowy podpisali m.in. Peter Ljung (Griparna Nyköping), Ludvig Lindgren (Ornarnie Mariestad), a także nowy nabytek SpecHouse PSŻ Poznań - Kevin Juhl Pedersen, który będzie bronił barw Vargarny Norrkoeping.

I to właśnie Wilki były jednym z trzech aktywniejszych klubów, bowiem oprócz Pedersena zaprezentowano także Noela Wahlqvista, Albina Borna oraz Williama Drejera. Taka sama liczba żużlowców została ogłoszona przez Valsarnę Hagfors, gdzie ścigać się będą Victor Palovaara, Glenn Moi, Jeremia Thelaus oraz Adrian Bergqvist. Valsarna w tej chwili ma najszerszą kadrę ze wszystkich drużyn na zapleczu Bauhaus Ligan.

W Nykoeping oprócz Ljunga autografy pod umowami złożyli również: Kim NilssonAnton Karlsson, Alexander Liljekvist, John Lindman, Theo Bergqvist, Silas Hoegh.

Czytaj także:
Jeździł ze złamaną ręką, by pomóc drużynie utrzymać się w lidze
Piotr Żyto: To absurd, że psuliśmy rynek

ZOBACZ WIDEO Szef polskiego żużla krytykuje regulamin SON. Trener kadry ma wątpliwości
Czy śledzisz ruchy transferowe w Szwecji?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×