Żużel. Aż pięć nowych kontraktów w ZOOleszcz GKM-ie Grudziądz! Mają kolejnego Pedersena

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Michał Krupa / Na zdjęciu: Jason Edwards
WP SportoweFakty / Michał Krupa / Na zdjęciu: Jason Edwards
zdjęcie autora artykułu

ZOOleszcz GKM Grudziądz dotychczas w swojej kadrze do lat 24 posiadał sześciu krajowych zawodników - piątkę juniorów oraz jednego seniora, którym jest Norbert Krakowiak. W piątek sytuacja ta oficjalnie uległa zmianie.

Grudziądzanie pochwalili się pięcioma kontraktami z zawodnikami, którzy będą zbierać doświadczenia w U24 Ekstralidze. Wybór padł na Brytyjczyka Jasona Edwardsa oraz czwórkę Duńczyków.

Pod okiem m.in. Nickiego Pedersena i Frederika Jakobsena rozwijać się będzie czwórka ich rodaków - Nicklas Aagaard, Chris Waenerstroem, Rasmus Pedersen oraz Emil Breum.

Dla każdego z nich będzie to debiut w kraju nad Wisłą, a ich dotychczasowa styczność z Polską wiązała się wyłącznie z jazdą w mini żużlu lub w klasie 250cc. Teraz rozpoczyna się dla nich nowy etap karier.

Ten ostatni jakiś czas temu został ogłoszony przez dyrektora sportowego Wolfe Wittstock, jako reprezentant drugoligowca, jednak później jego nazwisko z mediów społecznościowych zniknęło.

Czytaj także: Witold Skrzydlewski: Iversen jest na życzenie trenera, a ja chciałem jeszcze Gałę. Sukcesem Orła będzie finał Bartosz Zmarzlik: Wygrywanie pomogło mi być gotowym na porażki

ZOBACZ WIDEO Żużel. Nie poradzi sobie w PGE Ekstralidze? David Bellego odpowiada krytykom

Źródło artykułu: