Żużel. Był brakującym ogniwem swojego nowego klubu. "Mamy bardzo dobre wspomnienia z debiutantami"

Zdjęcie okładkowe artykułu: Na zdjęciu: Adrian Gomólski
Na zdjęciu: Adrian Gomólski
zdjęcie autora artykułu

Działacze SpecHouse PSŻ-u Poznań zaskoczyli w listopadowym okienku transferowym nie tylko składem, który udało im się zbudować, ale również wyborem szkoleniowca. W klubie nie mają żadnych obaw w związku z angażem Adriana Gomólskiego.

Adrian Gomólski po raz ostatni na żużlowym torze ścigał się w 2018 roku, kiedy to był zawodnikiem Kolejarza Opole. W 2. Lidze Żużlowej odjechał jednak zaledwie trzy wyścigi, w których nie zdobył punktu.

Na kolejny sezon związał się ze Speedway Wandą Kraków, ale skupiał się już na nowych wyzwaniach, które przynosiła mu praca w roli mechanika. Opiekował się sprzętami Szwedów - najpierw Alexandra Woentina, a następnie Kima Nilssona.

Teraz w życiu 34-letniego gnieźnianina przychodzi nowy etap. Informacja o tym, że został on szkoleniowcem SpecHouse PSŻ-u Poznań była dużą niespodzianką. - Byłem w kontakcie z panem Jakubem Kozaczykiem, z którym odbyłem dwa spotkania, aby omówić kilka spraw, bo było o czym rozmawiać, chociażby, jak to wszystko ma wyglądać - mówił starszy z braci Gomólskich podczas konferencji prasowej.

- Szybko doszliśmy do porozumienia, więc umowa została sfinalizowania. Cieszę się, że będę mógł być dalej przy żużlu, ale w nowej roli - dodawał Adrian Gomólski.

Aby móc oficjalnie pełnić funkcję trenera należy mieć ukończony kurs instruktora sportu żużlowego. Kibice zastanawiali się, czy to oznacza, że wychowanek Startu Gniezno będzie zgłoszony do meczu w innym charakterze? Okazuje się, że nie ma takiej potrzeby. - W 2008 roku zrobiłem wszystkie kursy instruktora. Zdawałem je wtedy m.in. z Tomaszem Bajerskim oraz Mirosławem Kowalikiem - komentował nowy szkoleniowiec Skorpionów z Poznania.

Jeden z członków nowego zarządu SpecHouse PSŻ-u nawiązał właśnie do wspomnianego Bajerskiego, który dziś prowadzi Apator Toruń, ale pierwsze kroki stawiał właśnie w czarno-żółtych barwach.

Tomasz Bajerski z PSŻ-u Poznań trafił do PGE Ekstraligi
Tomasz Bajerski z PSŻ-u Poznań trafił do PGE Ekstraligi

- Mamy bardzo dobre wspomnienia z debiutantami na stanowisku trenera. Kiedy stowarzyszenie PSŻ zostało reaktywowane, to z drużyną pracował właśnie Bajerski, znany żużlowiec, ale żółtodziób w roli trenera. I wiemy, gdzie dziś jest Tomasz Bajerski, gdzie pracuje i czym się zajmuje oraz że ta praca idzie mu całkiem nieźle, skoro dalej będzie prowadził ekstraligową drużynę - wspominał Grzegorz Struzik.

Zatrudnienie osoby na nowym dla niego stanowisku wiąże się z pewnym ryzykiem, choć w ostatnich latach kluby coraz śmielej decydują się na odważne kroki. Przytoczyć tu można chociażby Aforti Start Gniezno, które poprowadzi żużlowiec-amator, czy Zdunek Wybrzeże Gdańsk, gdzie w roli menedżera zatrudniono mechanika.

- Po takich doświadczeniach nie zastanawialiśmy się zbytnio i Jakub Kozaczyk, który jest autorem koncepcji budowy składu, bardzo szybko się porozumiał z Adrianem i jesteśmy zadowoleni z tego wyboru - dodał Struzik.

Czytaj także: Rozmowy się już rozpoczęły. TVN chce iść na całość Kiedyś chciał przejąć Polonię Bydgoszcz, a teraz ma plan na inny klub

ZOBACZ WIDEO Żużel. "Strzał w dziesiątkę". Eksperci chwalą ruch Stali Gorzów

Źródło artykułu: WP SportoweFakty
Czy Adrian Gomólski poradzi sobie w nowej roli?
Tak
Nie
Zagłosuj, aby zobaczyć wyniki
Trwa ładowanie...
Komentarze (1)
avatar
P0ZNANIAK
20.11.2021
Zgłoś do moderacji
1
0
Odpowiedz
Czas pokaże jak Adrian sobie z tym poradzi. Na szczęście nie ma presji na awans a do plejów - jeśli nie dopadnie nas jakiś kataklizm - mamy bardzo dużą szansę się zakwalifikować. Nie pozostaje Czytaj całość