KokpitKibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

Żużel. Koniec pewnej ery. Szykują się wielkie zmiany, żeby spełnić wymogi PGE Ekstraligi!

Rozpoczęły się prace rozbiórkowe przy ogrodzeniu okalającym park maszyn w Ostrowie Wielkopolskim. Obiekt ten w dotychczasowym kształcie zostanie całkowicie rozebrany i w tym miejscu powstanie nowy parking spełniający wymogi PGE Ekstraligi.

Maciej Kmiecik
Maciej Kmiecik
Jakub Krawczyk (kask niebieski) i Sebastian Szostak (czerwony) WP SportoweFakty / Anna Kłopocka / Na zdjęciu: Jakub Krawczyk (kask niebieski) i Sebastian Szostak (czerwony)
Park maszyn w Ostrowie do najbardziej przestronnych nigdy nie należał. W obecnym formacie funkcjonował z drobnymi przebudowami kilkadziesiąt lat. - Kawał historii, parę klubów przeżyły te wiaty. Za chwilę tego parku maszyn nie będzie, bo zostanie rozebrany. Pozostaną tylko wspomnienia, a kibice mają ostatnią szansę, by zrobić sobie pamiątkowe zdjęcia z parkingiem w tym kształcie. Trzeba iść do przodu i go zmodernizować, by spełniał wymogi PGE Ekstraligi - mówi Waldemar Górski, prezes Arged Malesy Ostrów.

Powstanie nowe ogrodzenie całego parku maszyn, co było jednym z zaleceń PGE Ekstraligi dla ostrowskiego klubu. - Ponadto muszą zostać zakupione specjalne kontenery, w których mieścić będzie się biuro zawodów, szatnie dla zawodników, pokój lekarski, jury zawodów czy pomieszczenie do badań antydopingowych. Będą też nowe wiaty nad boksami dla zawodników. Zostanie także wygrodzone nowe miejsce dla busów zawodników - wylicza Górski.

Pracy jest naprawdę sporo, bo park maszyn zmieni się diametralnie. - Będzie praktycznie stworzony od nowa. Zostanie zamontowane oświetlenie parku maszyn. Będzie on wyglądał zupełnie inaczej niż ten, do którego przyzwyczaili się kibice od wielu lat - dodaje.
Park maszyn w Ostrowie w dotychczasowym kształcie ulegnie likwidacji Park maszyn w Ostrowie w dotychczasowym kształcie ulegnie likwidacji
Park maszyn w Ostrowie zyska na przestronności. - Miejsca mamy na szczęście pod dostatkiem. Trzeba to odpowiednio przebudować. Będzie na pewno ładnie i przestronnie. Zawodnicy busy parkować będą teraz w innym miejscu, a dotychczasowy plac wykorzystamy na stworzenie wszystkich niezbędnych wymagań PGE Ekstraligi, także jeśli chodzi o mix zone TV czy studio telewizyjne - zaznacza prezes klubu.

W Ostrowie praca wre nie tylko w okolicach parku maszyn. Przebudowywane są także kolejne sektory Stadionu Miejskiego w ramach modernizacji tego obiektu. Powstaje także nowy warsztat dla juniorów. - Można powiedzieć, że na wiosnę kibice zobaczą w niektórych miejscach zupełnie inny obiekt - kończy Waldemar Górski.

Zobacz także:
Żużlowcy na wakacjach w raju
W Rawiczu jazda o awans

ZOBACZ WIDEO Żużel. Jedno okienko, killerów dwóch. Eksperci o składzie Apatora, Patryku Dudku i jego ewentualnym powrocie do Falubazu
Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (17)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×