Żużel. Eltrox Włókniarz otrzyma dotację z miasta. Poznaliśmy kwotę

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Patryk Kowalski / Na zdjęciu: Para Włókniarza jedzie na 5:1
WP SportoweFakty / Patryk Kowalski / Na zdjęciu: Para Włókniarza jedzie na 5:1
zdjęcie autora artykułu

Jak informuje "Życie Częstochowy i powiatu", dwa częstochowskie kluby - Eltrox Włókniarz (żużel) i Raków (piłka nożna) dostaną największe i zarazem jednakowe wsparcie ze strony miasta.

Eltrox Włókniarz Częstochowa od lat może liczyć na wsparcie ze strony miasta. Kwoty, które magistrat przeznaczał na promocję poprzez sport żużlowy bywały duże, bowiem sięgały nawet i 3,5 miliona złotych.

Krzysztof Matyjaszczyk ze względu na słabą kondycję finansową miasta musiał nieco zmniejszyć dotację, ale nie zamierzał jej całkowicie wycofywać.

Jak informuje serwis zycieczestochowy.pl, żużlowcy dostaną półtora miliona złotych. Tyle samo, co Raków Częstochowa. Na takie samo wsparcie kluby mogły liczyć i w tym roku.

Takie kwoty zostały zapisane w budżecie. Oba kluby muszą jednak stanąć najpierw do konkursu. Wcześniej ze względów formalnych wykluczono pierwszoligowy ośrodek piłkarski - Skrę.

Czytaj także: Będzie jeszcze lepszy, niż w czasach GP. Jego poziom samoświadomości i profesjonalizmu jest wyższy W tym klubie prezesa nie będzie i nie mają z tym problemu

ZOBACZ WIDEO Żużel. Eltrox Włókniarz ma spory potencjał, ale jest dużo znaków zapytania

Źródło artykułu: