Żużel. Stracił angaż w Wolfe Wittstock. W Australii już wygrywa

Na torze w australijskim Gillman odbył się drugi w tym sezonie turniej indywidualny. Po pewne zwycięstwo sięgnął były zawodnik Wolfe Wittstock - Fraser Bowes.

Mateusz Kozanecki
Fraser Bowes w kasku białym WP SportoweFakty / Jakub Malec / Fraser Bowes w kasku białym
W sezonie 2021 Fraser Bowes odjechał sześć spotkań w barwach drugoligowego Wolfe Wittstock. W 19 wyścigach zdobył 9 punktów z bonusem, co dało mu średnią na poziomie 0,526 pkt/bieg.

Nie przekonało to tamtejszych działaczy, aby zatrzymać go na kolejny rok. Ostatnio wrócił do Australii.

Bowes wziął udział w sobotnim turnieju indywidualnym na torze w Gillman. W rundzie zasadniczej wywalczył 11 punktów, jedynej porażki doznając z Jakiem Turnerem.

W finale zrewanżował się Nowozelandczykowi i stanął na najwyższym stopniu podium. Drugi był Dayle Wood, a trzeci wspomniany Turner.

Zmagania w Gillman toczyły się w dwóch grupach. Czołowa dwójka z drugiej - Blake Ridley i Teagan Pedler w nagrodę uzupełnili stawkę półfinału w turnieju głównym. Nie zdołali jednak nawiązać walki o awans.

Wyniki (za: gillmanspeedway.com):