KokpitKibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

Żużel. PZM przyjmuje kandydatury na sędziów. Znamy wymagania

Sezon żużlowy zakończył się w Polsce w październiku, tymczasem pod koniec listopada został ogłoszony nabór kandydatów na sędziów, którzy w przyszłości mogą prowadzić najważniejsze wydarzenia w Polsce. Znamy wymagania, które muszą być spełnione.

Stanisław Wrona
Stanisław Wrona
Sędzia Krzysztof Meyze WP SportoweFakty / Anna Kłopocka / Na zdjęciu: Sędzia Krzysztof Meyze.
Decyzję o przeprowadzeniu naboru podjął Zarząd Główny Polskiego Związku Motorowego. Kandydaci muszą spełnić szereg wymagań, które zostały podane na stronie głównej związku. Przede wszystkim najważniejsze wydaje się kryterium wiekowe, gdyż ci, którzy zechcą aplikować nie mogą mieć mniej niż 25 lat, ani więcej niż 35.

W przypadku byłych zawodników zastosowano odstępstwo od tej zasady i mogą zgłaszać się ci, którzy nie ukończyli więcej niż 40 lat.

Kandydat na sędziego żużlowego musi mieć minimum średnie wykształcenie, a pożądana jest u niego znajomość języka angielskiego. Niezbędna jest również dobra znajomość regulaminów i przepisów sportu żużlowego. Organizatorzy naboru będą zwracać jeszcze uwagę na dobry stan zdrowia oraz predyspozycje psychologiczno-psychotechniczne. Kandydaci muszą również posiadać pełną zdolność do czynności prawnych oraz pełnię praw publicznych.

W dalszej części PZM informuje, że zgłoszenie na nabór musi być złożone na oficjalnym druku, wraz z listem motywacyjnym, zawierającym informacje o posiadanych kwalifikacjach (np. licencjach) i nabytych umiejętnościach w sporcie żużlowym. Wnioski należy przesyłać do 31 grudnia 2021 drogą mailową. Kandydaci, którzy zostaną zakwalifikowani, będą powiadomieni o terminie dalszego postępowania.

Związek podaje również do wiadomości, że dokumenty otrzymane po terminie oraz niespełniające wymagań formalnych nie będą rozpatrywane, a odrzucone zgłoszenia zostaną zniszczone komisyjnie. W związku z przepisami sanitarnymi obowiązującymi w Polskim Związku Motorowym podczas każdej imprezy konieczne jest przedstawienie certyfikatu potwierdzającego pełne szczepienie przeciwko COVID-19 lub negatywnego wyniku testu.

Czytaj także:
Podpisali kontrakt na organizację Grand Prix, ale... "Musimy uważać"
Po bandzie: Rusko mógłby napisać książkę. O króliczku. A Lublin? [FELIETON]

ZOBACZ WIDEO Żużel. Kenneth Bjerre opowiedział o kulisach transferu do Polonii. Negocjacje odbywały się... na Skypie


Szukamy współpracowników! Dołącz do redakcji żużlowej WP SportoweFakty! ->
Czy sądzisz, że kryterium wiekowe przy naborze kandydatów na sędziów żużlowych jest odpowiednie?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (3)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×