Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Skoki

Śnieg im nie przeszkadzał. Najmłodsi ścigali się w arktycznych warunkach

Po roku przerwy spowodowanej koronawirusem w Stanowicach niedaleko Gorzowa Wielkopolskiego ponownie spotkali się najmłodsi, by w mikołajkowej atmosferze pojeździć na miniżużlu. Sobotni piknik miał międzynarodową obsadę.

Marcin Malinowski
Marcin Malinowski
Johannes Ebel WP SportoweFakty / Dawid Lis / Johannes Ebel
Dość wspomnieć, że w kategorii 50cc na dziewięciu uczestników tylko jeden był Polakiem. Jan Butrym z JUST FUN GUKS Speedway Wawrów startował przeciwko ośmiu reprezentantom Niemiec z trzech różnych klubów. Pierwsze miejsce przegrał po wyścigu dodatkowym z Johannesem Ebelem, który także był niepokonany w czterech startach. Wcześniej nie spotkali się w trakcie zawodów.

Sześciu zawodników liczyły natomiast treningowe zmagania w klasie 80-125cc. W niej zobaczyliśmy dwójkę doświadczonych już miniżużlowców z Wawrowa. Kewin Nycz, który w przyszłym roku będzie miał 12 lat i w GUKS-ie jeszcze pojeździ, zajął trzecie miejsce. Zwyciężył Mikołaj Krok, który sobotnim piknikiem na dobre już zakończył przygodę z minitorem i teraz skupi się już tylko na 250-tkach. Minimalnie pokonał on Joela Schuecka z niemieckiego MC Ludwigslust.

Wyścigi przeprowadzano naprzemiennie, po dwa z każdej kategorii. Odbywały się też biegi pokazowe. Poza tym na tor wyjechały zabytkowe motocykle, tzw. sidecary i pomalowany w militarne barwy Volkswagen Transporter T1, popularnie zwany ogórkiem. Cały piknik jako osoby funkcyjne poprowadzili legendarni zawodnicy Stali Gorzów. Sędziował Bogusław Nowak, który również jako trener przekazywał rady młodym zawodnikom. To pod okiem indywidualnego mistrza Polski z 1977 roku jazdy zaczynał Bartosz Zmarzlik. Oprócz Nowaka obecni byli także Jerzy Rembas, Ryszard Fabiszewski czy były mechanik Zbigniew Padewski oraz kronikarz Stanisław Szczuciński.

Ściganie przebiegło bez większych problemów, a tor w Stanowicach do łatwych nie należy. Tym bardziej, że tuż przed piknikiem ściągano z niego śnieg. Odnotowano tylko jeden niegroźny upadek. Organizatorzy, czyli Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Sportu w Stanowicach, na czele z żużlowym działaczem Marianem Piaskowskim wraz z partnerami jak zawsze nie pozwolili wyjść dzieciom z pustymi rękoma.

Każdy uczestnik dostał bowiem mnóstwo upominków, w tym medale, a najlepsi puchary Marszałka Województwa Lubuskiego, Starosty Powiatu Gorzowskiego i firmy Budnex. Natomiast po trybunach spacerował Święty Mikołaj ze słodyczami. - Tak zaczynają przyszli mistrzowie świata - mówił podczas dekoracji Marian Piaskowski i trudno temu zaprzeczyć, bo właśnie w Stanowicach, w wieku 4 lat, jeździł Bartosz Zmarzlik.

Wyniki XXV Międzynarodowego Mikołajkowego Pikniku Miniżużlowego
80-125cc:
1. Mikołaj Krok (JUST FUN GUKS Speedway Wawrów) - 11 (3,3,3,2)
2. Joel Schueck (MC Guestrow) - 10 (3,3,2,2)
3. Kewin Nycz (JUST FUN GUKS Speedway Wawrów) - 9 (d,3,3,3)
4. William Forstner (JUST FUN GUKS Speedway Wawrów) - 8 (2,d,3,3)
5. Julian Wronecki (KS Falubaz Zielona Góra) - 8 (2,2,2,2)
6. Lauring Lang (MC Ludwigslust) - 6 (1,2,1,2)

50cc:
1. Johannes Ebel (MC Ludwigslust) - 12 (3,3,3,3) +3
2. Jan Butrym (JUST FUN GUKS Speedway Wawrów) - 12 (3,3,3,3) +2
3. Janes Schroeder (MC Ludwigslust) - 10 (3,2,3,2)
4. Levi Pentzek (MC Guestrow) - 7 (2,1,2,2)
5. Pepe Drielich (ST Wolfslake) - 6 (2,0,2,2)
6. Lukas Laker (MC Ludwigslust) - 5 (,w,2,1,2)
7. Ben Cuchtig (MC Ludwigslust) - 4 (1,1,1,1)
8. Denni Arndt (ST Wolfslake) - 2 (0,1,0,1)
9. Joris Schroeder (MC Ludwigslust) - 2 (1,0,0,1)

Biegi pokazowe:
1. Kuba Rękawek - 11 (3,3,2,3)
2. Michał Fajdek - 9 (2,2,3,2)
3-4. Alan Słoma - 2 (ns,1,d,1)
3-4. Michał Kowalczyk - 2 (1,0,1,0)

Czytaj również:
Walasek przeprosił władze GKSŻ
Junior Włókniarza użyczył mu tłumik, a on w finale IME zdetronizował swojego rodaka. Pechowy występ Polaka

ZOBACZ WIDEO Żużel. Ratajczak o swoim debiucie w PGE Ekstralidze. Ma ważną radę dla młodszych kolegów
Czy Mikołaj Krok przeniesie dobrą formę z miniżużla na wyższe kategorie?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (2)
 • karol3414 Zgłoś komentarz
  Arktyczne warunki? Temperatura oscylująca wkoło 0 stopni Celsjusza i trochę śniegu to nie są arktyczne warunki. Czy naprawdę proces rekrutacji dziennikarza wygląda tak jak kiedyś
  Czytaj całość
  poszukiwanie kogoś do wykopania dziury w ziemi, czyli łapanka pod budką z piwem? Zimowa aura byłoby znacznie trafniejszym określeniem tych warunków. Co Wy napiszecie jak przyjdzie zima i temperatura spanie do -20 stopni?
  • ZXV Zgłoś komentarz
   Dawaj Fajdek...Jazda !!!!
   Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
   ×
   Sport na ×