Żużel. Oskar Fajfer może stać się zawodnikiem kompletnym. Jedna ze zmian wcale nie będzie na plus?

WP SportoweFakty / Julia Podlewska / Na zdjęciu: Oskar Fajfer w kasku białym
WP SportoweFakty / Julia Podlewska / Na zdjęciu: Oskar Fajfer w kasku białym

Nie brakuje takich, którzy uważają, że Michael Jepsen Jensen będzie skuteczniejszym ogniwem Startu niż Timo Lahti. Innego zdania jest Sebastian Skrzypczak, który wnikliwie przeanalizował kadrę czerwono-czarnych.

Ocenę siły Aforti Startu Gniezno  przeprowadził dla nas Sebastian Skrzypczak, były żużlowiec, a obecnie współpracownik Frederika Jakobsena.

***

Obcokrajowcy

Spore personalne zmiany w zespole Startu. Czterech zawodników z podstawowego składu nie wystąpi w sezonie 2022, a co za tym idzie, konieczne będzie poznawanie na nowo toru, który ma być ponownie zmieniany.

Jak pokazują średnie biegowe uzyskane przez zawodników na domowym torze, aż czwórka żużlowców osiągała ponad 2 punkty na bieg, a problemem były wyjazdy, gdzie tylko jeden zawodnik - Timo Lahti - osiągnął średnią 1,8. Zastępujący go na nowy sezon Jensen miał identyczną średnią, więc na tej pozycji wzmocnienia nie widać. Michael Jepsen Jensen to zawodnik, który powinien być stabilny, ale nie przypuszczam, żeby pojechał lepszy sezon niż miniony.

ZOBACZ WIDEO Żużel. "Bezstresowe wychowanie" Stanisława Chomskiego. Sprawdziło się u Zmarzlika, zadziała na Palucha?

Czasami miałem wrażenie, że Peter Kildemand widzi więcej miejsca do mijania przeciwnika, niż faktycznie było. Jeździ twardo i zbyt często łapie kontuzje, do tego dojdzie liga angielska i myślę ze trudno mu będzie obronić swoje miejsce w składzie.

Antonio Lindbaeck zakończył karierę i wytrzymał bez żużla tylko zimę, bo startował regularnie w lidze szwedzkiej z rożnym rezultatem, ale nie posiadał własnego sprzętu. Nikt nie zauważy u niego jakiejś przerwy w startach w lidze polskiej, a jego wyniki będą zależne od sprzętu, jaki sobie zorganizuje. Jeśli będzie na poziomie, jakiego używał wcześniej, to wyniki będą adekwatne.

Ocena: 4+

Krajowi seniorzy

Oskar Fajfer prezentował konkretny poziom na torze w Gnieźnie. Wyjazdy skończyły się na poziomie 1,6. To musi i na pewno będzie chciał poprawić. Jeśli tego dokona, wtedy będzie zawodnikiem kompletnym. Dobry startowiec, więc pozostaje praca nad zgraniem motocykli na obce tory.

Ernest Koza powinien spokojnie spełnić swoją role drugiej linii. Był zauważalny w zespole tarnowskim, ale tam też koledzy z zespołu prezentowali słabszy poziom, niż ci którzy są obecnie w Gnieźnie. Jestem pewien, że do tego zawodnika po sezonie nikt nie będzie miał pretensji!

Ocena: 4
Pozycja U24

Dla Szymona Szlauderbacha 1. liga to nowe wyzwanie i ciężkie zadanie do wykonania. Ma oczywiście małe doświadczenie w PGE Ekstralidze, ale 1. liga już od lat nie jest taka, że punkty zdobywa się łatwo i przyjemnie. Na pewno Szymonowi łatwo nie będzie.

Philip Hellstroem-Baengs to zawodnik, który rozwija się prawidłowo. Robi postępy rok w rok, ale jest to zawodnik który przywiezie w jednym meczu sześć punktów, a w drugim nie ugra nic i to będzie trzeba akceptować, bo to młody chłopak, który nadal się uczy. Jest zawodnikiem, który będzie miał naprawdę pracowity sezon imprezy juniorskie, eliminacje mistrzostw Europy U21, liga szwedzka i duńska. Tych imprez jest sporo, jak na jego wiek, i nie wiem czy zawsze będzie wypoczęty, by sprostać trudowi 1. ligi.

Ocena: 3-
Juniorzy

Mikołaj Czapla to młody zawodnik, który wie, że chce być żużlowcem i wkłada 100 procent siebie w ten sport. Fajny, skromny chłopak, który potrzebuje opieki trenerskiej i lepszego sprzętu, żeby uwierzył w siebie, że może wygrywać. Powinien zrobić mały postęp i stać się juniorem nr 1.

Marcela Studzińskiego obserwowałem dłuższy czas i twierdzę, że gdyby był bardziej zaangażowany w żużel, to kręciłby lepsze wyniki. Nie wierzę jednak w nagłą zmianę podejścia. Będzie to jego ostatni sezon w gronie juniorów, a jakichś dobrych wyników od dawna nie widać. Powinien wygrać parę biegów, ale chyba to wszystko, na co można liczyć.

Ocena: 2
Czytaj także:
Żużel. Ciąg dalszy sagi z Tomaszem Bajerskim. Poznaliśmy terminarz PGE Ekstraligi 2022
Żużel. Nie mógł odmówić Fogo Unii Leszno. Mówi dlaczego

Komentarze (4)
avatar
Jack Daniels
13.12.2021
Zgłoś do moderacji
0
0
Odpowiedz
Leszno to miejsce gdzie pod śniegiem szuka się trawy do skoszenia i to nie za czasów Mieszka I . 
avatar
PAN pieska kacperka.
13.12.2021
Zgłoś do moderacji
1
0
Odpowiedz
Ze ludzie jeszcze chcą jeździć za czapkę ryzy tfuu worek kamieni hahhah 
avatar
PAN pieska kacperka.
13.12.2021
Zgłoś do moderacji
1
0
Odpowiedz
gniezno to to miejsce co mieszko postawił kloca ,ogrodzili to i okrzyknęli stolcem Polski? 
avatar
PAN pieska kacperka.
13.12.2021
Zgłoś do moderacji
1
0
Odpowiedz
gniezno gniezno a juz wiem to tam gdzie morawiecki dał im na wciki?