Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Skoki

Żużel. Stal chce zdobyć nowych kibiców. I ma ciekawy pomysł, jak to zrobić!

Moje Bermudy Stal Gorzów wyszła z niecodzienną inicjatywą. W ramach projektu "Pokaż dziecku żużel", chcą zapraszać najmłodszych z ościennych gmin na mecze Ekstraligi U-24.

Michał Gałęzewski
Michał Gałęzewski
Tomasz Michalski z lewej WP SportoweFakty / Na zdjęciu: Tomasz Michalski z lewej
Z inicjatywą projektu "Pokaż dziecku żużel" wyszli działacze Moje Bermudy Stali Gorzów, którzy odbyli szereg rozmów z ościennymi gminami, ale i nie tylko. Na mecze Ekstraligi U-24 będą też przywożone dzieci z województwa zachodniopomorskiego, z takich gmin jak Trzcińsko Zdrój, Pyrzyce, Choszczno czy Międzychód z województwa wielkopolskiego.

- Chcemy, by młodzi ludzie mogli oglądać to, co jest największą siłą regionu Ziemi Lubuskiej oraz by zyskała cała dyscyplina. Poprzez młode talenty, które będą jeździły w drużynie U-24, chcemy umożliwić oglądanie żużla dzieciom z wiejskich terenów, by zobaczyły czym pasjonuje się polski kibic. Ma to też mieć wpływ na nasz klub, by młodzież wraz ze swoimi rodzicami wracała na rozgrywki PGE Ekstraligi - powiedział Tomasz Michalski, dyrektor Moje Bermudy Stali Gorzów.

Działacze z Gorzowa przeprowadzili liczne rozmowy, ale nie zamierzają poprzestać na tym, co mają. - Nie ograniczamy się, chcemy by jak największa liczba dzieci uczestniczyła w wydarzeniach. Już jesteśmy po rozmowach z 10 gminami, wszystkie wyraziły zainteresowanie uczestniczenia w projekcie w mniejszym lub w większym zakresie. Wiele zależy od godzin wydarzeń, od tego będzie uzależnione jak duża grupa przyjedzie i w jakim wieku będą dzieci - przyznał Michalski w rozmowie z WP SportoweFakty.

ZOBACZ WIDEO Żużel. Cellfast Wilki Krosno z najtrudniejszym kalendarzem na start sezonu w eWinner 1. Lidze?

Zgodnie z założeniami, cały projekt odbywa się w ramach współpracy. Gminy posiadają autobusy wożące uczniów do szkół oraz na wycieczki, od 2022 roku najmłodsi będą mogli poczuć na żywo żużlowe emocje. Uczestnicy projektu w ramach grup zorganizowanych będą uczestniczyły w meczach Ekstraligi U-24 nieodpłatnie, podobnie jak posiadacze karnetów na spotkania PGE Ekstraligi.

Plany zbliżenia uczestników programu do zawodników są ambitne, ale wiele zależy od obostrzeń sanitarnych. - Wiemy, jaką siłę mają social media, a młodzież nas odwiedzająca ma profile w mediach społecznościowych. Liczymy, że będą się też fotografowali i rozmawiali na swoich profilach o żużlu, dzięki czemu powiększymy zasięgi. Czy będzie dostęp do zawodników? To zależy od obostrzeń. Na pewno będziemy chcieli na 75-lecie Stali Gorzów przybliżać historię tego klubu wykorzystując telebimy czy spikera. Jesteśmy w kontakcie z byłymi zawodnikami, którzy są chętni do tego, by opowiedzieć w ciekawy sposób o historii klubu i o dyscyplinie zaciekawionym młodym kibicom - dodał Tomasz Michalski.

Autorski pomysł dyrekcji i zarządu klubu ma na celu ukierunkowanie młodzieży na żużel i popularyzację dyscypliny. Już teraz klub współpracuje z Gminą Słońsk, udostępniając klubowi z Gorzowa Wielkopolskiego tor crossowy. - Piotr Paluch wraz z młodzieżą bardzo często odwiedza ten tor. Inne gminy też współuczestniczą w promocji sportu żużlowego. Życzylibyśmy sobie, by w naszym sąsiedztwie powstały takie tory jak w Wawrowie, gdzie młodzież może realizować swoje pasje - podsumował Michalski.

Czytaj także: 
Apator ryzykuje, bo nie ma wyjścia 
Kolejny junior w kadrze Polonii Piła

Czy więcej klubów powinno organizować tego typu akcje?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (4)
 • banc Zgłoś komentarz
  To jest dobra inicjatywa, ale pomysł nie jest szokująco nowatorski. Kiedyś najmłodsze dzieciaki wchodziły za darmo na normalne mecze ligowe. Grupa zorganizowana musi mieć odpowiednią
  Czytaj całość
  liczbę opiekunów. Rozumiem, że ich też obejmuje darmowość?
  • Całkiem Skibicowany Zgłoś komentarz
   No i komu to nie pasuje? Źle że w Gorzowie się starają i maja świetne pomysły? Pan Grzyb myśli dokładnie jak i pan Kępa, w sposób nowatorski, rozwojowy, reszta prezesów to stare
   Czytaj całość
   stetryczałe dziadki co liczą na układy przy zielonych stolikach z PZM i GKSŻ. Nie zgadzacie się? OK, napiszcie dlaczego!!!!
   • Całkiem Skibicowany Zgłoś komentarz
    Jak widać wymyślił to sztab pana Grzyba ... I BRAWA!!! W ten sposób promuje i rozwija się żużel. Wiadomo że speedway trafia tylko do ośrodków miejskich, gdzie jest uprawiany. Tu
    Czytaj całość
    widzimy wspaniałą inicjatywę klubu z Gorzowa Wielkopolskiego. Inni powinni wziąć natychmiast przykład. Pieniędzy na dowóz dzieciaków z okolicznych powiatów i gmin chyba nie braknie, Canal+ rzucił miliony!!!! Właśnie na rozwój żużla a nie na zakup zawodników!!!
    Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
    ×
    Sport na ×