Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Skoki

Żużel. Sparta miała się czym chwalić. Oto najlepsze pary wrocławskiego klubu w ostatnich latach!

W ostatnich sezonach Betard Sparta Wrocław za każdym razem liczyła się w walce o medale DMP. Nie może więc dziwić, że kilka duetów tego klubu robiło furorę na torach PGE Ekstraligi.

Michał Juraszek
Michał Juraszek
Artiom Łaguta i Tai Woffinden na podwójnym prowadzeniu WP SportoweFakty / Katarzyna Łapczyńska / Na zdjęciu: Artiom Łaguta i Tai Woffinden na podwójnym prowadzeniu
Oceniamy najlepsze pary Betard Sparty Wrocław w ostatnich dziesięciu sezonach (2012-2021).

***

DUET NA 15. WYŚCIG: Artiom Łaguta - Maciej Janowski

Liderzy Betard Sparty w minionym, mistrzowskim sezonie. Obaj imponowali skutecznością w większości spotkań, więc nie może dziwić, że to właśnie ten duet był najczęściej desygnowany do jazdy w 15. biegu. Janowski i Łaguta w 2021 roku wspólnie wystąpili bowiem w 9 takich wyścigach. Ponadto za każdym razem przynajmniej jeden z nich meldował się pod taśmą w ostatniej gonitwie dnia.

DUET ZAGRANICZNY: Artiom Łaguta - Tai Woffinden

Kolejny duet wrocławian, który zachwycał w zeszłym roku. Nie będzie przesadą, jeśli stwierdzimy, że była to najlepsza para PGE Ekstraligi 2021. Rosjanin i Brytyjczyk wspólnie zdobywali średnio 4,188 pkt/bieg i byli nie do pokonania, bowiem notowali wyłącznie same zwycięstwa lub remisy.

DUET KRAJOWY: Maciej Janowski - Tomasz Jędrzejak

Ta para być może nie imponowała skutecznością jak dwie wymienione wcześniej, natomiast z pewnością została dobrze zapamiętana przez kibiców z Wrocławia, a i pod względem statystycznym nie wypadała źle. W latach 2014-2017 obaj zawodnicy wspólnie wystąpili w 73 biegach, najczęściej w sezonie 2016, gdy w jednej parze startowali aż 36 razy. Solidny, krajowy duet, który potrafił ze sobą współpracować.

DUET JUNIORSKI: Damian Dróżdż - Maksym Drabik

Najlepsza para młodzieżowa PGE Ekstraligi w 2017 roku. Duet Dróżdż - Drabik średnio zdobywał wtedy 3,944 pkt/bieg, a obaj zawodnicy dokładali cenne punkty do dorobku drużyny nie tylko w biegach z udziałem juniorów.

Zobacz także: Żużel. Zawodnik Stali Gorzów do wzięcia. "W każdym momencie mogę podjąć rozmowy"
Zobacz także: Żużel. Bartłomiej Kowalski wybrał klub, w którym pojedzie jako "gość". Jest oficjalna informacja

ZOBACZ WIDEO Żużel. Indywidualne Mistrzostwa Polski w zmienionej formule. Majewski: To będzie nowa jakość
Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (3)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×