KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Lwim pazurem: Obecność żużla w TVP to ogromna szansa [FELIETON]

Marian Maślanka w najnowszym felietonie ocenia przejęcie praw do transmisji cyklu SEC przez Telewizję Publiczną. "Otwieramy się na nową rzeszę kibiców" - pisze ekspert.

Marian Maślanka
Marian Maślanka
Mikkel Michelsen (w kasku niebieskim), Nicki Pedersen (żółty) i Andrzej Lebiediew (czerwony) WP SportoweFakty / Arkadiusz Siwek / Na zdjęciu: Mikkel Michelsen (w kasku niebieskim), Nicki Pedersen (żółty) i Andrzej Lebiediew (czerwony)
"Lwim pazurem" to cykl felietonów Mariana Maślanki, byłego wieloletniego prezesa Włókniarza Częstochowa.

***

Żużel rangi mistrzowskiej wraca do publicznej telewizji. TVP nabyło prawa do transmitowania finałów SEC na najbliższe cztery lata. Myślę, że jest to dobra wiadomość dla sportu żużlowego, jak i oczywiście samego cyklu turniejów o Indywidualne Mistrzostwa Europy.

Uważam tak przede wszystkim dlatego, że żużel trafiając do Telewizji Publicznej otwiera się na nowe rzesze kibiców, które zobaczą tę dyscyplinę sportu. Rodzi się dzięki temu szansa do jeszcze większej popularyzacji żużla, pozyskania nowych sponsorów oraz do wzrostu wartości medialnej.

ZOBACZ WIDEO Ważne słowa Emila Sajfutdinowa. Mówi o dużym zagrożeniu dla żużla

Oczywiście życzylibyśmy sobie, aby któryś z turniejów od razu został pokazany na kanale TVP 1 lub TVP 2, co jeszcze bardziej wpłynęłoby na popularyzację dyscypliny, ale spokojnie. Myślę, że to możliwe, by jeden lub dwa turnieje zagościły na antenę "jedynki" bądź "dwójki", jednak póki co cieszmy się z tego, co jest.

Tak, cieszmy się, bo nabyte prawa przez Telewizję Publiczną oznaczają dla żużla większe możliwości pozyskania fanów, którzy dotąd tym sportem w ogóle się nie interesowali. A to bardzo ważne, aby ta baza się rozszerzała, bo to pociągnie za sobą same pozytywne konsekwencje.

Poza tym sądzę, że to też okazja do "odświeżenia" cyklu SEC, ponieważ myślę, że TVP postara się o coś nowego w temacie realizacji transmisji. Wydaje mi się, że w ramach Telewizji Polskiej są odpowiedni fachowcy, którzy kiedyś przecież pokazywali żużel na wysokim poziomie. Dlatego mam nadzieję, że rozgrywki SEC zostaną nam zaserwowane w interesującej formule.

Niewykluczone również, że dzięki obecności w TVP żużel zwróci na siebie jeszcze większą uwagę i za jakiś czas będzie mógł liczyć na dotacje rządowe. Oczywiście ku temu muszą zostać spełnione pewne warunki, jak choćby uporządkowanie polityki startowej zawodników, czym powinien zająć się FIM.

Marian Maślanka

Czytaj również:
"Mamy to!" Jacek Kurski pieje z zachwytu
Półfinały PGE Ekstraligi w ciągu dwóch dni, a obok w kalendarzu dwa finały. Początek września będzie intensywny

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (17)
 • Całkiem Skibicowany Zgłoś komentarz
  @mar-bor: Jednak są to Mistrzostwa Europy i wygrywający startuje w kolejnym roku w Cyklu GP. Nie chodzi o rozwój dyscypliny, ale pozyskanie kibiców a to z czasem może skutkować rozwojem.
  Czytaj całość
  Chyba wszystkim na tym zależy, przynajmniej kibicom sportu na szlace.
  • Całkiem Skibicowany Zgłoś komentarz
   @Marco Polonia: Masz całkowitą rację. Co ciekawsze w poprzednim artykule na temat SEC w TVP do mojej wypowiedzi w której stwierdziłem, że pomysł świetny, acz obawiam się o fachowość
   Czytaj całość
   realizacji, jeden z oburzonych piszących zadał mi pytanie bym się określił za którą telewizją jestem. Uśmiałem się. Przecież nie chodzi gdzie jaki sport jest, ale jak jest pokazany, komentowany i propagowany. Pamiętam jakieś nieśmiałe próby pokazywania żużla w TVP i była to porażka. Ale mam nadzieję, że producenci staną na wysokości zadania. Jedyne czego się obawiam to panów Babiarza i Kurzajewskiego jako komentatorów. ;)
   • wewengosz lublin Zgłoś komentarz
    Brawo TVP . oby jak najwięcej turniejów
    • mar-bor Zgłoś komentarz
     cztery turnieje z zawodnikami drugiej kategorii. Wielki rozwój dyscypliny :)
     • Marco Polonia Zgłoś komentarz
      Tak się składa że polityka podzieliła Polaków także co do wyboru telewizji. Wielu nie obejrzy zawodów bo są w TVP, tak samo są tacy co nie obejrzą w TVN. Taki kraj.
      • hmm Zgłoś komentarz
       Ciekawe czy wyniki zawodów będą z góry znane i czy w przerwach będzie śpiewał Zenek....
       • motogonki Zgłoś komentarz
        Za chwilę zleci się lewactwo i będzie nieudolnie próbować zmieniać oczywistość. Żużel w TV publicznej to duży skok w przód. Nie ma i nie będzie nigdy lepszej promocji dyscypliny,
        Czytaj całość
        jak w mediach publicznych, ogólnie dostępnych.
        Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
        ×
        Sport na ×