Żużel. Wicemistrzowie kraju sięgnęli po Polaka. "To żużlowiec wszechstronny"

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Michał Krupa / Na zdjęciu: Grzegorz Zengota przed Andrzejem Lebiediewem
WP SportoweFakty / Michał Krupa / Na zdjęciu: Grzegorz Zengota przed Andrzejem Lebiediewem
zdjęcie autora artykułu

Eskilstuna Smederna nie zakończyła budowy składu. W poniedziałek kierownictwo wicemistrzów Szwecji ogłosiło, że do zespołu dołączy kolejny żużlowiec z Polski. Wybór padł na Grzegorza Zengotę.

W 2021 roku Eskilstuna Smederna dotarła do finału rozgrywek Bauhaus-Ligan. W nim podopieczni Jerkera Erikssona zmierzyli się z Dackarną Malilla. "Kowale" jednak dwukrotnie przegrali.

Wicemistrzowie Szwecji wciąż budują skład na nadchodzące rozgrywki. W poniedziałek ogłoszono, że kadra powiększyła się o kolejne nazwisko.

Do zespołu dołączył Grzegorz Zengota. 33-latek miał już w przeszłości okazję startować w barwach Smederny. "Niestety, w ostatnich latach miał problemy z poważnymi kontuzjami, co spowodowało, że nie miał warunków, aby ścigać się na najwyższym poziomie" - przekazał klub.

ZOBACZ WIDEO Ważne słowa Emila Sajfutdinowa. Mówi o dużym zagrożeniu dla żużla

- To świetna wiadomość, że udało nam się podpisać kontrakt z Grzegorzem. Jest miłym zawodnikiem, którego dobrze znamy - powiedział menadżer Jerker Eriksson w rozmowie z oficjalną stroną klubu.

- To żużlowiec wszechstronny i będzie mógł zająć miejsce zarówno w pierwszym składzie, jak i jako rezerwowy, w zależności od tego, jaki wystawimy skład - dodał Eriksson.

Grzegorz Zengota jest trzecim Polakiem, który związał się ze Smederną. Wcześniej kontrakty podpisali Kacper Woryna i Patryk Wojdyło. Oprócz tego w zespole są m.in. Robert Lambert, Michael Jepsen Jensen czy Daniel Bewley.

Czytaj także:Sprawił sensację w GP, ale nie wykorzystał potencjału. Jeden z jego głównych błędów wiąże się z PolskąDużo zakażeń. Lekarz mówi, co będzie za 5-7 dni

Źródło artykułu:
Czy Eskilstuna Smederna zostanie mistrzem Szwecji?
Tak
Nie
Zagłosuj, aby zobaczyć wyniki
Trwa ładowanie...
Komentarze (1)
avatar
kros
1.02.2022
Zgłoś do moderacji
1
1
Odpowiedz
Sredniak z przerosnietym ego!