Żużel. Zagrali w piłkę w szczytnym celu. Zebrana kwota robi wrażenie

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe /  / Uczestnicy turnieju w Gostyniu
Materiały prasowe / / Uczestnicy turnieju w Gostyniu
zdjęcie autora artykułu

Żużlowcy-amatorzy po raz drugi rozegrali turniej piłkarski. W Gostyniu zbierano środki na leczenie chorej na SMA Zuzi. Kwota, która trafiła do puszek, robi wrażenie.

Sześć zespołów wzięło udział w imprezie Gropex Charytatywny Turniej Żużlowców-Amatorów Zuzia kontra SMA. Wydarzenie zostało zorganizowane z okazji drugich urodzin walczącej z ciężką chorobą dziewczynki.

Pierwsza tego typu impreza odbyła się 30 października 2021 roku na torze w pobliskich Dalabuszkach. Tam udało się zebrać blisko 25 tysięcy złotych, a zwyciężył Artur Piotrowski, przed Matiasem Ferrerasem i Rafałem Romaniakiem.

19 lutego w Gostyniu zawodnicy zamienili motocykle na piłkę. Na turnieju zaprezentowali się także żużlowcy znani z zawodowego ścigania, w tym m.in. Szymon Szlauderbach. Gościem specjalnym był z kolei Roman Jankowski.

ZOBACZ WIDEO Żużel. Skąd w Toruniu pieniądze na Dudka i Sajfutdinowa? Klub odpowiada

Po zwycięstwo sięgnęli żużlowcy AKŻ Rawicz, wszyscy uczestnicy imprezy zgodnie podkreślali jednak, że wynik tego dnia nie był najważniejszy. Dodajmy jednak, że rawiczanie wygrali wszystkie pięć meczów. Wystąpiły jeszcze drużyny: AKS Leszczyńskie Byki, AKŻ Spartanie Wrocław, Old Boys Bydgoszcz, AKS Chóragan Riders Zielona Góra oraz AKŻ Waleczne Orły Gniezno.

- Oprócz samej rywalizacji, która oczywiście schodzi na plan dalszy, gdyż najważniejszy jest cel, była możliwość spotkania kolegów, z którymi na co dzień rywalizujemy na torach - powiedział nam Andrzej Wnęk, prezes AKS Chóragan Riders Zielona Góra.

- Świetna organizacja, znakomity doping i szereg innych atrakcji przygotowanych przez organizatorów sprawiły, że z uśmiechami wracaliśmy do domów - dodał.

W trakcie imprezy zebrano 15 tysięcy złotych. To jednak wciąż kropla potrzeb. Brakuje bowiem jeszcze ponad 6 mln zł, aby dziewczynka mogła rozpocząć leczenie. Zbiórka dostępna jest TUTAJ.

Uczestnicy turnieju:

Czytaj także:Przykuli się do grzejnika i zaczęli głodówkę. Sceny jak z "Alternatywy 4"Podium Polaków w Kalifornii. Mistrzowie obronili tytuł

Źródło artykułu:
Komentarze (0)