Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Żużel. Znamy kalendarz tegorocznych imprez organizowanych przez Darcy’ego Warda

Ostatnią do tej pory imprezą, rozegraną w ośrodku prowadzonym przez kontuzjowanego Darcy’ego Warda, był turniej North Brisbane Speedway Masters. Właśnie poznaliśmy kalendarz kolejnych wydarzeń, które odbędą się tam w tym roku.

Stanisław Wrona
Stanisław Wrona
Darcy Ward WP SportoweFakty / Tomasz Oktaba / Na zdjęciu: Darcy Ward
W imprezie, która w Banyo na przedmieściach Brisbane odbyła się 5 lutego, triumfował zawodnik Metalika Recycling Kolejarza Rawicz - Ryan Douglas. W turnieju tym po raz ostatni wzięli udział niektórzy zawodnicy, udający się do Europy, gdzie już od wiosny będą rywalizować w rozgrywkach ligowych.

Poznaliśmy natomiast kalendarz kolejnych imprez, które w tym roku odbędą się w ośrodku prowadzonym przez Darcy'ego Warda. Przypomnijmy, że kontuzjowany zawodnik zajął się kierowaniem klubem w North Brisbane w styczniu ubiegłego roku. Od tamtej pory udało mu się zorganizować wiele wydarzeń, a w niektórych obsada była całkiem interesująca. Do tej pory nie było jednak możliwości startów w jego imprezach zawodników z Europy, ma on jednak nadzieję, że w niedalekiej przyszłości może to ulec zmianie.

W nowym kalendarzu ponownie znalazł się cykl BRTS Darcy Ward Speedway Championship, czyli zmagania, które miały miejsce również w ubiegłym roku. Ścigać się w nim będą ci zawodnicy, którzy pozostali w Australii. Dodatkowo zorganizowana zostanie kolejna edycja "The Kennedy Cup", która będzie podziękowaniem dla miejscowego działacza i byłego zawodnika Wayne'a Kennedy'ego, prywatnie ojca dwójki żużlowców z tego dalekiego kraju - Zaine'a i Declana.

ZOBACZ WIDEO Żużel. Skąd w Toruniu pieniądze na Dudka i Sajfutdinowa? Klub odpowiada

Ostatnim turniejem, który pojawił się w kalendarzu jest piąta już edycja Darcy Ward Invitational. Pierwotnie widniała ona pod datą 26 listopada, aktualnie jednak jej termin musi zostać potwierdzony. Być może ma to związek z planowanym na 5 listopada turniejem o Speedway Grand Prix Oceanii. Jeśli tylko uda się w końcu zorganizować rundę zmagań o Indywidualne Mistrzostwo Świata na antypodach, wówczas być może Darcy Ward zaplanowałby swój turniej w zbliżonym do niej okresie.

W sezonie 2020 swój udział w imprezie potwierdziło już kilku zawodników z Europy, m.in. Maciej Janowski oraz bracia Przemysław i Piotr Pawliccy. Na przeszkodzie w zorganizowaniu wydarzenia z europejską obsadą stanęła wówczas jednak pandemia COVID-19. 21 lutego Australia po raz pierwszy od prawie dwóch lat otworzyła granice dla zaszczepionych osób z innych kontynentów (również turystów), więc jeśli ten trend utrzyma się do końca roku, kolejna edycja Darcy Ward Invitational być może odbędzie się już w międzynarodowej stawce.

Kalendarz imprez zaplanowanych w North Brisbane w roku 2022:
19 marca: 1. runda BRTS Darcy Ward Speedway Championship
9 kwietnia: 2. runda BRTS Darcy Ward Speedway Championship
28 maja: 3. runda BRTS Darcy Ward Speedway Championship
11 czerwca: Noc Speedwaya
16 lipca: 4. runda BRTS Darcy Ward Speedway Championship
10 września: Dzień Rozwoju Darcy Ward Speedway Promotions
24 września: 5. runda BRTS Darcy Ward Speedway Championship
15 października: The Kennedy Cup
data do potwierdzenia: 5. edycja Darcy Ward Invitational

Czytaj także:
Polscy żużlowcy nie polecą do Rosji? Jednoznaczne słowa
63-latek nadal najlepszy. Wygrał kolejne dwa turnieje

Czy sądzisz, że pod koniec 2022 roku w turnieju u Darcy'ego Warda wezmą udział zawodnicy z Europy?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×