Żużel. Znamy składy na kolejny mecz ligowy w Europie

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Sandra Rejzner / Na zdjęciu: Dimitri Berge
WP SportoweFakty / Sandra Rejzner / Na zdjęciu: Dimitri Berge
zdjęcie autora artykułu

19 lutego rozpoczął się ligowy sezon w Europie, kiedy to zainaugurowane zostały rozgrywki francuskiej Ligue Nationale de Speedway. Poznaliśmy właśnie składy drużyn, które będą rywalizowały z kolejnym spotkaniu.

Przypomnijmy, że 19 lutego naprzeciw siebie stanęły ekipy Moto Club Marmande i Morizes Moto Club. Gospodarze wygrali 54:45, choć w składzie gości znaleźli się wówczas trzej zawodnicy, zakontraktowani w PGE Ekstralidze, czyli David Bellego, Jan Kvech oraz Daniel Bewley, a wspierali ich jeszcze Chris Harris oraz Mathias Tresarrieu i Tino Bouin. Takie zestawienie okazało się jednak słabsze i punkty zostały w Marmande.

Również w tym francuskim mieście odbędzie się drugi pojedynek w ramach Ligue Nationale de Speedway. Gospodarze awizowali na nie zestawienie identyczne z tym, które rywalizowało 19 lutego, z tą różnicą, że tym razem funkcję rezerwowego będzie pełnił Jordan Dubernard. Liderami powinni być ponownie Dimitri Berge i Mathieu Tresarrieu. Mocne wparcie gospodarzom powinien dać po raz kolejny także Troy Batchelor, a w składzie znaleźli się jeszcze drugi zawodnik Unii Tarnów - Kenneth Kruse Hansen oraz Julien Cayre.

Goście po raz pierwszy wystąpią w tegorocznych rozgrywkach. Ciężar zdobywania punktów spoczywał będzie głównie na obcokrajowcach. W zestawieniu na sobotni pojedynek znaleźli się Max Dilger, Nicolas Covatti i Josef Franc. Sporo będzie zależeć również od postawy Francuzów, którzy znają tor w Marmande, a w składzie na sobotnie spotkanie zgłoszeni zostali Steven Goret (Metalika Recycling Kolejarz Rawicz), Jordan Dubernard i Thomas Valladon.

ZOBACZ WIDEO Żużel. Lech Kędziora wskazał, co trzeba zmienić w częstochowskim torze

We Francji rozgrywki ligowe organizowane są od 2017 roku. W poprzednich latach brało w nich udział po cztery drużyny (w pierwszym z nich zespół z Macon, od 2018 roku ekipa z Morizes). Przed kolejnym sezonem z rywalizacji z powodu problemów finansowych wycofali się działacze z Lamothe-Landerron. Obecnie w lidze rywalizują zatem trzy ekipy. Sezon rozpoczął się 19 lutego, a jego koniec zaplanowano na 19 czerwca.

Awizowane składy na mecz MC Marmande - La Reole (5 marca 2022):

MC Marmande: 1. Dimitri Berge 2. Mathieu Tresarrieu 3. Troy Batchelor (Australia) 4. Kenneth Kruse Hansen (Dania) 5. Julien Cayre 6. Gabriel Dubernard

La Reole: 1. Max Dilger (Niemcy) 2. Steven Goret 3. Nicolas Covatti (Argentyna, lic. włoska) 4. Josef Franc (Czechy) 5. Jordan Dubernard 6. Thomas Valladon

Czytaj także: Mistrzostwo z Apatorem ma jako zawodnik, teraz może zrobić to jako trener Trener rywali Polaków chce mieć ból głowy przed Speedway of Nations. Cieszy się z nowych zasad

Źródło artykułu: