Poznaliśmy składy kolejnej ligi zagranicznej. Nie zabraknie talentów

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Marek Bodusz / Na zdjęciu: Erik Bachhuber
WP SportoweFakty / Marek Bodusz / Na zdjęciu: Erik Bachhuber
zdjęcie autora artykułu

Speedway Team Cup to zaplecze niemieckiej Bundesligi. W porównaniu do wyższej klasy rozgrywkowej, ten drugi pułap wystartuje, a na starcie ujrzymy wielu utalentowanych zawodników.

Czyniono duże starania, aby w sezonie 2022 odbyła się niemiecka Speedway Bundesliga. Sztuka ta się jednak nie powiodła i o tytule oraz o medalach zadecyduje tylko jeden turniej.

Lepiej sytuacja wygląda na zapleczu, bowiem wystartuje m.in. Speedway Team Cup, która u naszych zachodnich sąsiadów uznawana jest za drugą ligę.

Kilka dni temu poznaliśmy kalendarz zmagań, a teraz kluby zatwierdziły swoje tegoroczne zestawienia.

Rozgrywki te warto śledzić tym bardziej, że na starcie pojawi się kilku utalentowanych zawodników, którzy w przyszłości mogą stanowić o sile niemieckiego speedwaya.

ZOBACZ WIDEO Wymiana zdań polskiego dziennikarza i rosyjskiego sportowca. Wojna to czas by wykazać się odwagą

Obrońca złotego medalu - MSC Olching stawia na doświadczenie w osobach Valentina Grobauera, Michaela Haertela i Mirko Woltera, a także na dwóch młodzianów - Erika Bachhubera (Trans MF Landshut Devils) i pochodzącego z Bydgoszczy, ale ścigającego się obecnie z niemiecką licencją - Patricka Hyjka.

Wicemistrzowie DMV White Tigers do swojego lidera Sandro Wassermana, który związał się niedawno z Betard Spartą Wrocław zakontraktowali dwóch Duńczyków - Bastiana Pedersena (Apator Toruń) i Jesper Knudsen (Fogo Unia Leszno). Zestawienie uzupełniają Julian Bielmeier, Lukas Wegner oraz Levin Cording i Marcel Dachs.

Brązowi medaliści sprzed kilku miesięcy - MSC Berghaupten Black Forest Eagles opierają swój skład na Max Dilger (Polonia Piła), u którego boku będą jeździć Daniel Spiller, Mario Hausl, Maximilian Troidl oraz jedyna w stawce przedstawicielka płci pięknej - Celina Liebmann.

MSC Cloppenburg Fighters to również mieszanka doświadczenia z młodością. Punkty będą zdobywać m.in. Rene Deddens, Lukas Fienhage (Polonia Piła), Nicklas Aagaard (ZOOleszcz GKM Grudziądz) oraz Jonny Wynant. Manfred Baker oraz Thore Weiner będą mieli do swojej dyspozycji również Marlona Hegenera, Bena Ikena i Maxa Strellera.

MC Guestrow Torros to jedynie czwórka zawodników, która znalazła ostatnio zatrudnienie w Polsce - Fraser Bowes (Motor Lublin) oraz Lukas Baumann (Betard Sparta). Menadżer drużyny skorzysta również z usług Bena Ernsta (Polonia Piła) i Bruno Thomasa.

MSC Brokstedt, czyli nowy klub partnerski Moje Bermudy Stali Gorzów, to przede wszystkim: Tobias Busch, Marius Hillebrand (Motor Lublin) i Norick Bloedorn (Trans MF Landshut). Thomas Thode ma ponadto opcję na powołanie Timo Wachsa i Niklasa Esslingera.

Ostatnią ekipą w Speedway Team Cup w sezonie 2022 będzie MC Nordstern Stralsund, które będzie chciało poprawić swój rezultat, jakim była ostatnia lokata. Na papierze skład jednak nie powala na kolana, a oprócz Mario Niedermeier (Trans MF Landshut) ujrzymy m.in. Richarda Geyera i Ronny'ego Weisa, którzy w kraju specjalizują się w ściganiu klasycznym motocyklem, ale po tafli lodowej. Team uzupełniają Fynn Ole Schmietendorf i Max Gammel.

Czytaj także:

Historyczna chwila na Wyspach. O mistrzostwo kraju powalczą kobiety Za krytykę Putina mogą ponieść konsekwencje

Źródło artykułu: WP SportoweFakty
Komentarze (2)
avatar
intro
7.03.2022
Zgłoś do moderacji
1
0
Odpowiedz
1 liga nie jedzie, ale 2ga już tak?  
avatar
yes
6.03.2022
Zgłoś do moderacji
1
0
Odpowiedz
"Nie zabraknie talentów" - jakiś dziwny tytuł. W skład klubów wchodzą różni zawodnicy: starzy i młodzi, talencia i beztalencia. Czas, sytuacje i zasady weryfikują wydarzenia na torach Czytaj całość