Rosja bezwzględna dla krytyków Putina. Decyzja zapadła. Nie było zmiłuj!

Artiom Łaguta i Wadim Tarasienko zostali zdyskwalifikowani przez Federację Sportu Motocyklowego w Rosji. To pokłosie ich wypowiedzi w mediach oraz w social mediach, w których mieli "zdyskredytować honor i godność" m.in. Władimira Putina.

Maciej Kmiecik
Maciej Kmiecik
Artiom Łaguta, Wadim Tarasienko WP SportoweFakty / Arkadiusz Siwek/Sandra Rejzner / Na zdjęciu: Artiom Łaguta, Wadim Tarasienko
Komisja Toru Wyścigowego przeanalizowała wypowiedzi rosyjskich żużlowców Artioma Łaguty i Wadima Tarasienko w mediach i na platformach internetowych. Uznano, że słowa gwiazd polskiej ligi dyskredytują honor i godność Federacji Rosyjskiej oraz prezydenta Federacji Rosyjskiej Władimira Putina.

"Zawodnicy, którzy składali niegodne wypowiedzi i opinie na temat sytuacji w kraju, nie zasługują na miano dumnego rosyjskiego sportowca i honor reprezentowania Federacji Rosyjskiej na zawodach międzynarodowych" - czytamy na stronach Federacji Sportu Motocyklowego w Rosji.

Sankcje nałożone na rosyjskich żużlowców są bardzo surowe. Cofnięto im pozwolenie na udział w zawodach międzynarodowych i ligach międzynarodowych. Zabrano im licencję krajową, wycofano ich z Rosyjskiej Reprezentacji, a także zdyskwalifikowano w rosyjskich zawodach.

W praktyce oznacza to, że Artiom Łaguta i Wadim Tarasienko nie będą mogli nigdzie startować. Wcześniej FIM zawiesiła Rosjan w rozgrywkach międzynarodowych. Polski Związek Motorowy usunął ich z polskiej ligi. Podobne zakazy wprowadziły inne europejskie ligi.

ZOBACZ WIDEO Za krytykę Putina mogą ponieść konsekwencje


KUP BILET NA 2024 ORLEN FIM Speedway Grand Prix of Poland - Warsaw -->>
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×