Żużel. Duńczyk nie miał sobie równych, w porę obudzili się juniorzy. Seniorzy rawiczan bez błysku [NOTY]

Metalika Recycling Kolejarz Rawicz długo prowadził w derbach Wielkopolski. Gwoździem do trumny dla gospodarzy okazała się czwarta seria, w której SpecHouse PSŻ Poznań zmiażdżył rywali. Prawie bezbłędny występ odnotował Jonas Seifert-Salk.

Jakub Fordon
Jakub Fordon
Jonas Seifert-Salk WP SportoweFakty / Sandra Rejzner / Na zdjęciu: Jonas Seifert-Salk
Noty dla zawodników Metalika Recycling Kolejarza Rawicz:

Sam Masters 2+. Udane biegi przeplatał słabymi. Australijczyk miał być liderem swojego zespołu, a tymczasem nie wystąpił nawet w biegu nominowanym.

Ryan Douglas 3. Występ podobny do swojego rodaka, jednak niewielu spodziewało się, że to on będzie jedną z głównych armat rawiczan. Spotkanie zakończył pechowym upadkiem, po którym był niezdolny do dalszej jazdy i nie wystąpił w ostatniej gonitwie dnia.

Daniel Kaczmarek 2. W swoim drugim starcie odniósł zwycięstwo biegowe, ale był to jedyny pozytywny akcent ze strony zawodnika gospodarzy. W czwartej serii startów został zmieniony przez juniora.

ZOBACZ WIDEO Przebudowa toru zaszkodziła Stali? Woźniak: Nie sądziłem, że zmieni się tak wiele

Damian Baliński 3-. Po wygranym wyścigu znacznie obniżył loty. W kolejnych czterech biegach pokonał zaledwie jednego rywala.

Damian Dróżdż 1. Najsłabsze ogniwo w zespole Adama Skórnickiego. W całym spotkaniu pokonał tylko jednego rywala, a trzy razy dojechał do mety na ostatniej pozycji.

Wiktor Przyjemski 4+. W swoich programowych biegach nie miał sobie równych. Gorzej poszło mu, gdy pojechał z rezerwy. Po upadku w czternastym wyścigu nie mógł wziąć udziału w powtórce, ponieważ był niezdolny do dalszej jazdy.

Steven Goret 3-. Świetnie wyszedł mu bieg juniorski, w którym jego wyższość musieli uznać Francis Gusts i Damian Ratajczak. W kolejnych wyścigach nie pokonał jednak żadnego z rywali.

Noty dla zawodników SpecHouse PSŻ Poznań:

Kacper Gomólski 4-. Dobry występ 29-latka, który indywidualnie wygrał dwa biegi. Nie ustrzegł się jednak błędu w swoim trzecim starcie, kiedy to dojechał do mety ostatni, a jego zespół przegrał podwójnie.

Robert Chmiel 1. Pokonał jedynie najsłabszego zawodnika gospodarzy, a także ich gorszego juniora. Spotkanie zakończył już po trzeciej serii zawodów.

Rune Holta 3. Pierwszy bieg wygrał dopiero w swoim czwartym starcie. We wcześniejszych wyścigach nie był w stanie wyprzedzić zawodnika gospodarzy, a ponadto został wykluczony z ostatniej gonitwy. Nie jest to występ, na jaki stać Norwega z polskim paszportem.

Chris Harris 2. Niezbyt udany powrót Brytyjczyka do polskiej ligi. W całym spotkaniu pokonał jedynie trzech rywali, w tym Balińskiego, któremu zdefektował motocykl.

Jonas Seifert-Salk 5+. Lider gości z prawdziwego zdarzenia. Duńczyk w całym spotkaniu tylko na inaugurację oglądał plecy rywala. W kolejnych wyścigach nie miał sobie równych.

Francis Gusts 4. Ku zaskoczeniu dwa pierwsze wyścigi z jego udziałem zakończyły się podwójnym zwycięstwem gospodarzy, w tym bieg juniorski. Po słabej pierwszej serii młody Łotysz znalazł idealne ustawienia, co pokazał w swoim trzecim starcie. Po nim dwa razy pojechał jeszcze z rezerwy zwykłej i ostatecznie w drugiej części zawodów był niepokonany.

Damian Ratajczak 4. Podobnie jak Gusts zawiódł w biegu juniorskim, ale w kolejnych startach nie miał sobie równych. Mimo dwóch podwójnych zwycięstw w wyścigach z jego udziałem, nie otrzymał on dodatkowego startu.

SKALA OCEN:
6 - fenomenalnie
5 - bardzo dobrze
4 - dobrze
3 - przeciętnie
2 - słabo
1 - bardzo słabo

Przeczytaj także:
Abramczyk Polonia poinformowała o stanie zdrowia Wiktora Przyjemskiego
Kosmiczna jazda Adriana Cyfera. Łotyszom zabrakło jednego ogniwa [NOTY]

Czy SpecHouse PSŻ Poznań awansuje do eWinner 1. Ligi?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×