Żużel. Kosmiczna jazda Adriana Cyfera. Łotyszom zabrakło jednego ogniwa [NOTY]

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Sandra Rejzner / Na zdjęciu: Francis Gusts (z prawej)
WP SportoweFakty / Sandra Rejzner / Na zdjęciu: Francis Gusts (z prawej)
zdjęcie autora artykułu

Bedmet OK Kolejarz Opole pokonał w meczu 5. kolejki 2. Ligi Żużlowej Optibet Lokomotiv Daugavpils 53:37. Po stronie gospodarzy z kapitalnej strony pokazał się Adrian Cyfer. U Łotyszy zabrakło natomiast czwartego, solidnego zawodnika.

Noty dla zawodników Optibet Lokomotivu Daugavpils:

Jewgienij Kostygow 1. Nie pokazał niczego, za co można by go pochwalić. W pięciu startach pokonał tylko jednego przeciwnika.

Adam Ellis 4. Ani razu nie dał przywieźć się na 5:1. Francuz z brytyjskim paszportem odjechał dobre zawody, jednak do lepszej oceny zabrakło większej liczby indywidualnych zwycięstw. 26-latek tego dnia wygrał bowiem tylko jeden bieg.

Rene Bach 4-. Wolny i niewidoczny w pierwszych dwóch biegach, szybki i skuteczny w trzech pozostałych. Nie trafił Duńczyk z przełożeniami na początek spotkania, lecz później był piekielnie szybki na dystansie, co przełożyło się na dwie "trójki".

ZOBACZ WIDEO Przebudowa toru zaszkodziła Stali? Woźniak: Nie sądziłem, że zmieni się tak wiele

Daniił Kołodinski 1. Zakończył zawody z jednym "oczkiem". Ocena nie może być zatem inna.

Nick Morris 4. Choć zdobył jeden punkt mniej od Adama Ellisa, to wizualnie prezentował się lepiej od swojego kolegi z zespołu. Miał prędkość w motocyklach, którą wykorzystywał. Obniżamy jednak notę za spowodowanie groźnego upadku swojego i Jacoba Thorssella w biegu 11. Australijczyk na wyjściu z pierwszego łuku chciał przejść za koło Szweda, jednak przeszarżował, zahaczył o tylne koło rywala i obaj mocno uderzyli o tor. Na szczęście nikomu nic się nie stało, jednak wyglądało to bardzo niebezpiecznie.

Ricards Ansviesulis 2-. Po wykluczeniu Petra Chlupaca z wyścigu juniorskiego dowiózł dwa punkty do mety, a w kolejnych biegach już nie zapunktował. Chyba można było wymagać od niego trochę więcej.

Ernest Matjuszonok 2-. Podobnie jak młodzieżowy kolega z pary. Niczym się nie wyróżnił.

Łotyszom zabrakło punktów m.in. Jewgienija Kostygowa
Łotyszom zabrakło punktów m.in. Jewgienija Kostygowa

Noty dla zawodników Bedmet OK Kolejarza Opole:

Adrian Cyfer 5+. Z jego transferem do Opola wiązano duże nadzieje, jednak chyba nikt nie spodziewał się takich występów. Błyskawicznie wychodził spod taśmy i gnał do mety po kolejne zwycięstwa. Jedynej porażki doznał w wyścigu 15., w którym lepszy od niego okazał się Nick Morris.

Karol Baran 2-. Spotkanie z Łotyszami pokazało, że Baran odstaje od swoich kolegów z drużyny i jest na ten moment najsłabszym ogniwem w składzie Kolejarza. Tak naprawdę wyszedł mu tylko jeden bieg, w którym i tak musiał do samej mety bronić się przed atakami wolnego tego dnia Daniiła Kołodinskiego. Z każdym kolejnym startem było jednak coraz gorzej. Po powrocie do pełni zdrowia Pontusa Aspgrena niespełna 41-latek jest pierwszy do zmiany.

Oskar Polis 5. Po nieco słabszym występie w Poznaniu teraz zaprezentował się zdecydowanie lepiej. Na swoim torze jest raczej pewnym gwarantem wysokich zdobyczy punktowych.

Jacob Thorssell 4. Do takich właśnie występów Szwed zdążył już przyzwyczaić opolskich kibiców. Po bardzo dobrych biegach potrafił przyjechać na ostatnim miejscu. Tak też było w spotkaniu z Lokomotivem. W swoim pierwszym starcie zanotował defekt motocykla na trzeciej pozycji, jednak jechał wtedy przed kolegą z pary.

Bartłomiej Kowalski 4-. Po upadku w wyścigu 8. jakby zeszło z niego powietrze. Dalej pokonywał rywali, jednak nie był już tak skuteczny, jak w swoich dwóch pierwszych startach.

Petr Chlupac 2+. Może żałować sytuacji z wyścigu juniorskiego, w którym pociągnęło go i uderzył w Ernesta Matjuszonoka, co skończyło się upadkiem obu zawodników. Cały mecz zakończył z dorobkiem dwóch punktów, jednak z pewnością stać go na jeszcze lepsze wyniki.

SKALA OCEN: 6 - fenomenalnie 5 - bardzo dobrze 4 - dobrze 3 - przeciętnie 2 - słabo 1 - bardzo słabo

Zobacz także:Kontrowersje w Gorzowie. Czy sędzia podjął dobre decyzje?Jest problem u Przemysława Pawlickiego. Tor głównym powodem?

Źródło artykułu: