Żużel. Kolejna weryfikacja wyniku w polskiej lidze!

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Adrian Skorupski / Na zdjęciu: Jakub Krawczyk
WP SportoweFakty / Adrian Skorupski / Na zdjęciu: Jakub Krawczyk
zdjęcie autora artykułu

Druga weryfikacja wyniku meczu ligowego w Polsce w przeciągu kilkunastu godzin. Tym razem władze naszego speedwaya zmuszone były zmienić rezultat meczu 2. kolejki U24 Ekstraligi w Ostrowie Wielkopolskim.

W środę podjęto długo wyczekiwaną decyzję dotyczącą meczu Fogo Unii Leszno ze Moje Bermudy Stalą Gorzów. Po długiej analizie postanowiono zweryfikować wynik tej konfrontacji z rezultatu 45:45 na 46:44 na korzyść Byków.

W czwartek poinformowano o kolejnej weryfikacji wyniku w meczu ligowym. Tym razem dotknęła ona rozgrywki U-24 Ekstraligi i meczu Arged Malesy Ostrów U-24 z GKM Grudziądz U-24, który rozegrano 2 maja na Stadionie Miejskim w Ostrowie Wielkopolskim.

Speedway Ekstraliga poinformowała, że sytuacja dotyczy szóstego biegu. W nim doszło do fatalnego wypadku. Z torem zapoznał się Kacper Warduliński. Przerwania wyścigu nie zauważył Jakub Krawczyk, który wpadł w Matiasa Nielsena.

ZOBACZ WIDEO Woźniak mechanikiem Zmarzlika. "Zawsze to cenne doświadczenie"

Zawodnicy Arged Malesy byli niezdolni do dalszej jazdy i udali się do szpitala na szczegółowe badania. W powtórce wyścigu zastąpili ich Mateusz Błażykowski i Sebastian Szostak, którzy przegrali z Wiktorem Rafalskim.

W czwartek poinformowano, że podjęto niezgodną z przepisami decyzję dotyczącą zastosowania zastępstwa za duet Krawczyk-Nielsen, wobec czego anulowano punkty zdobyte przez rezerwowych. To oznacza, że weryfikacji uległ także wynik z rezultatu 49:40 na 46:40.

Czytaj także: Adams odegrał ważną rolę w jego rozwoju. Nie może się nachwalić rodziny Rusieckich Stal Gorzów za chwilę będzie jeszcze mocniejsza. Prognozy się potwierdziły

Źródło artykułu:
Komentarze (12)
avatar
smok
13.05.2022
Zgłoś do moderacji
0
0
Odpowiedz
Obawiam się, że weryfikacje będą coraz częstsze. Napisali wielki regulamin z tyloma przepisami, że nikt tego już nie rozumie.  
avatar
Stalowy_ Holender
13.05.2022
Zgłoś do moderacji
0
0
Odpowiedz
czyli nie warto juz chodzic na mecze , a nawet ogladac w TV bo i tak nie ma pewnosci czy wyniku nikt nie "zweryfikuje" ...brawo lesne dziady , przeszliscie samych siebie !  
avatar
adasiekptasiek
12.05.2022
Zgłoś do moderacji
1
0
Odpowiedz
a jeśli będzie końcówka meczu i po błędzie sędziego jedna z drużyn będzie mogła lub nie dokonać np taktycznej i jednej z nich da się lub odbierze wygraną to czy weryfikacja będzie sprawiedliwa? Czytaj całość
avatar
Darszy4
12.05.2022
Zgłoś do moderacji
1
0
Odpowiedz
Przepraszam , że zapytam "czy leci z nami pilot ?" Czytaj całość
avatar
Kacper.U.L
12.05.2022
Zgłoś do moderacji
0
0
Odpowiedz
Normalnie nie ma sezonu bez tych gdybań z jeśli a już ten sezon to obowiązkowe Gorzkie Żale bo gdyby był Artiom i gdyby był Emil i nie ma sezonu bez wałka wałków.Czas weryfikacji wyników teraz Czytaj całość