Żużel. Garść liczb przed startem PGE Ekstraligi. Niezniszczalny Hampel, odliczanie u Kołodzieja

Lada moment inauguracja PGE Ekstraligi. Tuż przed jej startem zerkamy na niektóre statystyki. Choćby weteran naszych torów dobije do ćwierć setki sezonów, a kilku innych zawodników powinno przekroczyć kolejne imponujące bariery punktowe i biegowe.

Tomasz Janiszewski
Tomasz Janiszewski

25. sezon, 400 meczów i 800 "trójek" Jarosława Hampela

Ośmiokrotny drużynowy mistrz Polski i to z pięcioma różnymi klubami nie powinien obrazić się na słowo "weteran", którym coraz częściej się go określa. W końcu zaczyna on właśnie sezon numer 25 w polskiej lidze. Łatwo więc policzyć, że debiutował w niej jeszcze w XX wieku. 40-letnia legenda polskiego żużla to drugi obok Nickiego Pedersena zawodnik z obecnej stawki ekstraligowej, który pierwszy mecz zanotował w elicie w poprzednim stuleciu.

Co więcej, już pierwszy tegoroczny mecz będzie dla Hampela jubileuszowym, bo 400. w karierze w rodzimej lidze. Na koniec warto jeszcze dodać, że już tylko sześciu wygranych biegów brakuje nowemu kapitanowi Platinum Motoru Lublin do osiągnięcia pułapu 800 w ogóle.

CZYTAK WIĘCEJ: Znamy składy reprezentacji, które powalczą o finał DME

KUP BILET NA 2024 ORLEN FIM Speedway Grand Prix of Poland - Warsaw -->>

Czy pamiętasz rok 1999 i debiut Jarosława Hampela w lidze?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
Komentarze (2)
  • Nie wspieram Ukrainy Zgłoś komentarz
    Rusza najśmieszniejsza liga świata, która od dwóch lat banuje mnie na swoim profilu Facebookowym za krytykę propagowania szczepień covidowych.