W tym artykule dowiesz się o:
Niesklasyfikowani - Oskar Polis (H. Skrzydlewska Orzeł), Josh Pickering (Energa Wybrzeże Gdańsk)
Dwóch zawodników, którzy z różnych powodów nie odjechali wymaganej liczby wyścigów. Polis zaczął dobrze, ale szybko stracił miejsce w składzie i choć dostał jedną szansę, to sezon w Orle ma stracony. Pickering z kolei dołączył w trakcie rozgrywek i zrobił sporo pozytywnego szumu, co zaowocowało kontraktem w Fogo Unii Leszno.
Co do samych wyników - Polis wystąpił w czterech meczach dwóch domowych i dwóch wyjazdowych. Lepsze wyniki kręcił poza Moto Areną (1,500), niż na niej samej (1,222). Australijczyk z kolei dwukrotnie zaprezentował się na Pomorzu (1,636) i trzykrotnie na obczyźnie (1,875). W Bydgoszczy zaliczył najlepszy mecz.
7. miejsce - Franciszek Majewski (Texom Stal Rzeszów)
Junior w tym roku reprezentował w lidze dwa kluby. W czerwcu nie zdobył punktów dla Polonii Bydgoszcz, z kolei później reprezentował Stal Rzeszów. Domowych meczów ma oficjalnie pięć i średnią biegową 1,167. Wyjazdowych siedem i lepszy wynik - 1,250.
6. miejsce - Marcin Nowak (Texom Stal Rzeszów)
Najlepszy, ale i najsłabszy mecz Marcina Nowaka miał miejsce w Rzeszowie i to w niedługim czasie po sobie, bo na przestrzeni zaledwie dwóch tygodni. W całym sezonie lepiej wiodło mu się poza rzeszowskim owalem, gdzie odjechał pięć biegów więcej, a to przełożyło się na lepszy rezultat (1,865). U siebie ten wynik był niewiele gorszy - 1,781.
5. miejsce - Wiktor Rafalski (Texom Stal Rzeszów)
Kolejny zawodnik rzeszowskiego zespołu w takim zestawieniu może dać do myślenia działaczom Texom Stali, aby coś poprawić w temacie przygotowania domowego owalu. Być może dlatego ściągnięto z Wilków Grzegorza Węglarza. 18-latek dwa z trzech najlepszych meczów zaliczył na wyjeździe, co przełożyło się na końcową średnią (1,048). U siebie nie udało mu się osiągnąć jednego oczka (0,952).
4. miejsce - Szymon Szlauderbach (#OrzechowaOsada PSŻ Poznań)
Biorąc pod uwagę zdobycze punktowe i bonusy, to leszczynianin osiągnął pięciokrotnie dwucyfrówkę - z czego cztery najlepsze mecze miał "na obczyźnie" - w Rzeszowie, Rybniku (dwukrotnie) i Ostrowie. Poza Golęcinem miał też fatalne występy (np. Krosno), więc to przełożyło się na średnie biegowe. Jednakże wciąż ta wyjazdowa (1,652) była lepsza od domowej (1,512).
3. miejsce - Mateusz Bartkowiak (H.Skrzydlewska Orzeł Łódź)
Ostatni sezon w gronie młodzieżowców był dla niego najlepszym rokiem w lidze. Punktował w każdym meczu, choć czasem z pewnością mógł osiągnąć nieco więcej. Najlepsze mecze zaliczył w Poznaniu oraz Rybniku i choć pojechał porównywalną liczbę biegów (31:30), to różnica w średniej biegowej była widoczna. Na Motoarenie wykręcił rezultat 1,387 - z kolei poza nią 1,533.
2. miejsce - Niels Kristian Iversen (Energa Wybrzeże Gdańsk)
Trzy najsłabsze mecze zaliczył w tym roku na obiekcie w Gdańsku (0 przeciwko Polonii, 4 z Orłem i 7 w starciu z ROW-em). To mocno wpłynęło na średnią biegową (1,938), kiedy to na wyjeździe uzyskał ponad dwa oczka na wyścig (2,091). Kto wie, jaki byłby ten rezultat, gdyby nie fakt, że w jednym meczu nie wystartował.
1. miejsce - Jesper Knudsen (Texom Stal Rzeszów)
W Rzeszowie z Duńczykiem wiążą bardzo duże nadzieje i z pewnością oczekują lepszych wyników na domowym obiekcie. Różnica punktowa między stadionem przy ulicy Hetmańskiej, a wyjazdami wyniosła 15 oczek, co przełożyło się też znacznie na średnie biegowe. U siebie wyniosła ona 0,682 przy 1,074 poza Rzeszowem. Najlepsze mecze w Poznaniu i Krośnie.
ZOBACZ WIDEO: Był blisko odejścia ze Stali. "Zdawałem sobie sprawę, że to mogę być ja"