Żużel. Kto z najlepszą rezerwą w PGE Ekstralidze? Jest zdecydowany zwycięzca

Zdjęcie okładkowe artykułu:
zdjęcie autora artykułu

Dobrym rezerwowym można zdziałać wiele. Nie wszystkie kluby PGE Ekstraligi zamierzają uwzględniać takiego zawodnika w ustalaniu taktyki, ale są też tacy, dla których rezerwa może okazać się kluczem do złota.

1
/ 9

Moc z rezerwy

W zestawieniu mocy rezerwowych klubów w PGE Ekstralidze nie uwzględniliśmy juniorów drużyn. Powód jest oczywisty: każdy młodzieżowiec może startować pod numerami 8/16, ale równie dobrze może zmieniać starszych zawodników jeżdżąc pod pozycjami juniorskimi.

Kolejna uwaga: w przypadku klubów, które w kadrze mają więcej niż jednego zawodnika, który może być rezerwowym pod numerami 8/16, uwzględniliśmy całokształt kadry, a nie lidera "formacji rezerwowych". Tak było w przypadku Betardu Sparty Wrocław i Stelmetu Falubazu Zielona Góra, gdzie funkcję rezerwowego może pełnić trzech żużlowców.

Kto dysponuje najsilniejszą rezerwą? Zobacz na kolejnych kartach.

2
/ 9

Częstochowianie zajmują ostatnie miejsce, choć na dobrą sprawę nie powinni być nawet klasyfikowani. ForBET Włókniarz postawił na układ z pięcioma seniorami, nie kontraktując przy tym żadnego rezerwowego. Takim mógłby być wchodzący w dorosły żużel Michał Gruchalski, jednak tego nie interesowała jazda pod numerami 8/16, w efekcie czego trafił do Unii Tarnów.

W przypadku forBET Włókniarza rezerwowymi w meczach PGE Ekstraligi będą mogli być juniorzy, np. Bartłomiej Kowalski lub Adrian Woźniak. Wątpliwe jednak, by Marek Cieślak korzystał z nich w trakcie meczu, jeśli nie dojdzie do żadnej katastrofy.

3
/ 9

Gorzowianie mają w kadrze Filipa Hjelmlanda, który - jeśli nie dojdzie do żadnej kontuzji u podstawowego seniora - nie ma większych szans na przebicie się pod numery 1-5/9-13. Stanisław Chomski pewnie będzie powoływał go pod 8/16, jednak czy będzie decydował się na puszczanie Hjelmlanda w meczach PGE Ekstraligi? Mocno wątpliwe. Rezerwowy na pewno nie będzie dodatkową siłą truly.work Stali.

4
/ 9

Pięciu podstawowych seniorów grudziądzkiej ekipy będzie wspierał Roman Lachbaum, który zdążył poznać już rolę rezerwowego w PGE Ekstralidze. Swoją drogą Rosjanin zapowiadał, że nie chce siedzieć na ławce i poszuka innych możliwości, ale finalnie został w Grudziądzu.

Tu warto wspomnieć, że Lachbaum był objawieniem spotkania ostatniej kolejki rundy zasadniczej PGE Ekstraligi. W konfrontacji ze Speed Car Motorem zdobył cztery punkty z dwoma bonusami w czterech wyścigach, zostawiając za swoim plecami Grigorija Łagutę, Andreasa Jonssona i dwukrotnie Pawła Miesiąca.

5
/ 9

Lublinianie w oknie transferowym stracili Roberta Lamberta, jako rezerwowego zakontraktowali z kolei Oskara Bobera, dla którego jest to powrót do macierzystego klubu. W sytuacjach awaryjnych doświadczony już w polskiej lidze Bober może bardzo przydać się Speed Car Motorowi. Potencjał na pewno jest.

6
/ 9

Zielonogórzanie zdecydowali się na zakontraktowanie aż trzech rezerwowych, bo właśnie na pełnienie takiej roli wskazywani są Jonas Jeppesen, Jan Kvech i Sebastian Niedźwiedź. Wydaje się, że największe szanse na powołania pod numery 8/16 ma zagraniczna dwójka.

Zresztą o Jeppesena i Kvecha rywalizowało kilka klubów. Ci postawili na Stelmet Falubaz, ale pytanie, czy dla obu, zważając na szeroką "kadrę rezerwowych", był to dobry ruch. Wszystko wyjdzie w praniu, niemniej zarówno Jeppesen, jak i Kvech, mogą przydać się Piotrowi Żyto i spółce.

7
/ 9

Robert Lambert. To jest bardzo ciekawy przypadek, bo PGG ROW nie ma alternatyw na pozycji rezerwowego, a Lambert otwarcie mówił przecież, że nie interesuje go dalsza jazda pod numerami 8/16 (tak startował w Speed Car Motorze). Ciekawe, jak to rozegra Piotr Świderski. Wstawianie Brytyjczyka pod pozycje seniorskie zamknie mu pole do taktycznych manewrów.

Jeśli jednak Świderski znajdzie patent na Lamberta i będzie korzystał z niego z pozycji rezerwowego, PGG ROW może na tym wiele skorzystać. Zwłaszcza, że dyspozycja niektórych zawodników w PGE Ekstralidze może być wielką niewiadomą. W takich przypadkach wsparcie Lamberta może być nieocenione.

8
/ 9

- Nie będziemy stosować wariantu z ośmioosobowym składem - zdradził nam jakiś czas temu Bartosz Smektała. Niemniej żużel bywa przewrotny i kto wie, czy Piotr Baron nie zmieni koncepcji.

Jeśli tak by się stało, menedżer mistrzów Polski miałby ogromny komfort. Pod 8/16 może wstawić właśnie wspomnianego Smektałę, którego czeka pierwszy sezon w gronie seniorów, albo Jaimona Lidseya. O ile forma tego drugiego może być niewiadomą, o tyle opcja ze Smektałą pod rezerwą mogłaby być taktyczną mocą Fogo Unii.

9
/ 9

Maksym Drabik, Daniel Bewley, Gleb Czugunow. Pierwsza myśl: Dariusz Śledź może mieć problem bogactwa. Nic bardziej mylnego. Drabik będzie pewnie podstawowym seniorem wicemistrzów Polski, z kolei Bewley i Czugunow mogą być wrzucani pod 8/16 nawet wymiennie. Kto wie - może być też tak, że każdy z nich dostanie po dwa starty w każdym meczu? W każdym razie Śledź ma kilka opcji. W rankingu rezerwowych Betard Sparta wygrywa.

Źródło artykułu: WP SportoweFakty
Komentarze (24)
avatar
Rychu GKM
17.11.2019
Zgłoś do moderacji
1
1
Odpowiedz
To jakiś żart? Lachbaumem miałby być gorszy od Bibera czy rezerwy Falubazu?  
avatar
Jazz4
17.11.2019
Zgłoś do moderacji
2
0
Odpowiedz
Kolejny "artykuł" który otwieram nie dla jego treści tylko dla komentarzy. Są ciekawsze.  
avatar
yes
17.11.2019
Zgłoś do moderacji
0
0
Odpowiedz
"Jest zdecydowany zwycięzca" - podzielili skóry na niedźwiedziu...  Mimo polecenia: "Zobacz na kolejnych kartach", wejdę innym razem ;).  
avatar
Tyghlon
17.11.2019
Zgłoś do moderacji
1
1
Odpowiedz
Oskar ma potencjał? No myślę że 8 miejsce w tym rankingu też jest dla niego mocno naciągane. Nawet gdyby dostał 15 tyś i za punkt byłby najmniej zarabiający zyzlowcem w kraju. Bo nie jest w st Czytaj całość
avatar
Tyghlon
17.11.2019
Zgłoś do moderacji
1
1
Odpowiedz
Po.....y jest ten portal i i caly ten kurnik a nie dziennikarze co drugi tekst usuwają paly ostafinskie i reszta cwokow na chooja się produkować