Aleksandr Łoktajew Rezerwa taktyczna za Adrian Gała
3
Jonas Seifert-Salk Rezerwa taktyczna za Antonio Lindbaeck
2

Najlepiej z wyjścia z pierwszego łuku para gospodarzy. Świetnie wystrzelił Łoktajew, a po chwili po dużej dołączył do niego Seifert-Salk. Pewna wygrana gospodarzy.

42

Kurtz do końca czaił się za plecami Seiferta-Salka.

38

Żupiński wygrał start, ale szybko uporał się z nim Zagar. Następnie Krakowiak i Żupiński przeszkodzili sobie w jeździe i niewiele brakło, by junior PSŻ-u spadł na koniec stawki. Trześniewski do końca gonił Żupińskiego.

1

Defekt Kvecha na pierwszym łuku na ostatniej pozycji. Łoktajew przez cały bieg atakował Wojdyłę.

u/-

Na pierwszym łuku doszło do kontaktu pomiędzy Tkoczem i Breumem. Ten drugi upadł na tor. Do tego nogawka zaczepiła mu się o kierownicę, co uniemożliwiło Duńczykowi ucieczkę z motocykla. Na torze pojawiła się karetka. Breum opuścił tor na noszach. Duńczyk jest niezdolny do dalszej jazdy. W powtórce Hansen na pierwszym kółku wyprzedził Krakowiaka.

28

Łoktajew najlepiej wyszedł spod taśmy, a potem musiał bronić się przed atakami rozpędzonego Zagara. Na pierwszym łuku trzeciego okrążenia Słoweniec zaliczył defekt i Ukrainiec mógł odetchnąć z ulgą.

1

Bieg przerwany z powodu nierównego startu. Pod taśmą ruszał się Kurtz, ale sędzia ostatecznie żadnemu z żużlowców nie dał ostrzeżenia. W powtórce najlepiej spod taśmy wyszedł Kurtz i bez problemów odniósł zwycięstwo. W stawce nie liczył się Teska.

22

Świetny start gospodarzy, ale Hansen szybko znalazł zostawioną przez nich lukę i minął ich na przeciwległej prostej pierwszego okrążenia. Następnie Duńczyk pognał do mety po pewne trzy punkty.

19

Wojdyło na trzecim okrążeniu wyprzedził Żupińskiego. Z kolei Seifert-Salk przez cały bieg atakował Zagara.

0

Pewne zwycięstwo Krakowiaka. Bieg bez historii.

43
31
15
14
20
14:42

Trwają prace na drugim łuku poznańskiego toru.

2

Na starcie ruszał się Teska i kiedy zawodnicy byli już na drugim wirażu, to sędzia przerwał bieg. Chwilę później upadli Teska i Tkocz, ale nikomu nic poważnego się nie stało. Ostrzeżenie dla Teski. W powtórce pod taśmą nie pojawił się Tkocz, który został wykluczony za przekroczenie czasu dwóch minut. W powtórce pewna wygrana Lindbaecka.

51
23
24
20
20
14:29

Przerwa w zawodach. Sędzia wirażowy nie pokazał czerwonej flagi i nie zasygnalizował przerwania biegu. Sędzia zdecydował, że ma zostać usunięty. Zastąpił go inni sędzia wirażowy.

12
25
12
7
7
14:25

Adrian Gała jest niezdolny do dalszej jazdy. Powodem jest kontuzja barku.

10

Dobry start Gały, ale szybko spadł na ostatnią pozycję. Na drugim łuku drugiego okrążenia Gała - jadąc daleko za Seifertem-Salkiem - nie opanował motocykla i zaliczył upadek. Sędzia przerwał bieg. Żużlowiec PSŻ został wykluczony. Na torze pojawiła się karetka. W powtórce lepiej ze startu wyszli rybniczanie i nie mieli większych problemów z pokonaniem Seiferta-Salka. Hansen na ostatnim wirażu popełnił błąd, wpadł w dziurę, ale uratował się przed upadkiem i utrzymał drugą lokatę.

5

Żupiński wygrał start i pognał do mety po trzy punkty. Teska na drugim okrążeniu wyprzedził Tkocza. Choć Teska na dystansie popełniał błędy, to rybniczanin nie zdołał go wyprzedzić.

3

Świetny start Łoktajewa. Na pierwszym łuku problemy z opanowaniem motocykla miał Kurtz. Ostatecznie uchronił się przed upadkiem i spadł na koniec stawki. Później rzucił się w pogoń za Krakowiakiem. Na ostatnim łuku jadący na trzecim miejscu Krakowiak upadł. Nie był przez nikogo atakowany. Z kolei Wojdyło do końca gonił Łoktajewa, ale Ukrainiec nie dał sobie odebrać pierwszej pozycji.