Było tak blisko. Dramat Polek w walce o igrzyska

Po drodze do finału Polki pokonały mistrzynie Europy. Drużyna narodowa była o krok od historycznego awansu na igrzyska olimpijskie i w decydującym meczu przegrała z Azerbejdżanem.

Rafał Szymański
Rafał Szymański
reprezentantki Polski Twitter / TVP Sport / Na zdjęciu: reprezentantki Polski
Biało-Czerwone zdawały sobie sprawę, że tylko zwyciężczynie turnieju w Honkongu będą miały zagwarantowany udział w tegorocznych igrzyskach olimpijskich. Później najlepsze drużyny zmagań w Debreczynie uzupełnią stawkę.

W Azji zawodniczki prowadzone przez Edytę Koryznę spisywały się bardzo dobrze. Bez większego trudu poradziły sobie z Egiptem i Hongkongiem, lecz poniosły porażkę z Węgrami. Niemniej jednak awansowały do półfinału z drugiego miejsca w grupie.

Polska w kolejnej fazie trafiła na Holenderki, czyli aktualne mistrzynie Europy. Drużyna znad Wisły bardzo szybko wypracowała sobie wysoką przewagę i w ostatecznym rozrachunku odniosła przekonujące zwycięstwo 20:12 nad faworytkami.

W finale reprezentację Polski kobiet w koszykówce 3x3 spotkała naprawdę trudna przeprawa. Podopieczne Koryzny dzielnie walczyły, lecz po niezwykle nerwowej końcówce meczu sędzia musiał zarządzić dogrywkę.

Niestety, w doliczonym czasie lepsze okazały się Azerki. Polskie zawodniczki musiały obejść się smakiem po porażce 17:18.

Czytaj więcej:
Coraz mniej niewiadomych. Kto spadnie z Orlen Basket Ligi?
NBA w Orlen Basket Lidze! Aż 218 punktów w Lublinie

Pomóż nam ulepszać nasze serwisy - odpowiedz na kilka pytań.

Czy Polki wygrają zmagania w węgierskim Debreczynie?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×