Kiedy Bargiel zdobędzie najwyższą górę świata? Pojawiły się nowe informacje

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / Tomasz Ustupski / Na zdjęciu: Andrzej Bargiel
Materiały prasowe / Tomasz Ustupski / Na zdjęciu: Andrzej Bargiel
zdjęcie autora artykułu

Andrzej Bargiel i Janusz Gołąb podjęli decyzję o wstrzymaniu wejścia na Mount Everest (8848 m n.p.m.). Ekipa podała nową datę.

W tym artykule dowiesz się o:

Zjazd na nartach z Mount Everest (8848 m n.p.m.)?! Taki jest cel Andrzeja Bargiela, który zamierza zdobyć najwyższy szczyt Ziemi położony w Himalajach Wysokich, na granicy Nepalu i Chińskiej Republiki Ludowej, bez użycia dodatkowego tlenu i potem zjechać na nartach do bazy (więcej TUTAJ).

34-letniemu Bargielowi w wyprawie towarzyszy m.in. Janusz Gołąb - alpinista i himalaista, pierwszy zimowy zdobywca ośmiotysięcznika Gaszerbrum I (dokonał tego 9 marca 2012 r. razem z Adamem Bieleckim).

W środę 28 września, punktualnie o godzinie 4:00 czasu lokalnego, ekipa Bargiela rozpoczęła atak szczytowy. Warunki pogodowe nie sprzyjają polskim wspinaczom wysokogórskim.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: "będę tęsknić". Kto tak powiedział do Federera?

"Niestety warunki pogodowe nie pozwoliły dziś Andrzejowi i Januszowi na kolejną próbę. Zostają na noc w C2, a jutro (w sobotę 1 października - przyp. red.) zdecydują, czy kontynuować atak szczytowy w niedzielę/poniedziałek" - poinformował Bargiel na swoim koncie na Twitterze.

Wcześniej skialpinista przekazał na portalu społecznościowym, że z powodu porywistego wiatru nie było możliwości rozbicia namiotu w C4. Niekorzystna sytuacja wymusiła wstrzymanie ataku szczytowego i zejście do C2.

Zobacz: Coraz bliżej. Andrzej Bargiel czeka teraz tylko na jedno

Źródło artykułu: