Christoph Schweiger nie żyje. Podano, co się wydarzyło

Niemieckie Stowarzyszenie Alpejskie (DAV) poinformowało o śmierci Christopha Schweigera. 21-letni niemiecki boulderowiec zginął w wypadku samochodowym. - To łamie serce - powiedział prezes Międzynarodowej Federacji Wspinaczkowej, Marco Scholaris.

Mateusz Byczkowski
Mateusz Byczkowski
Christoph Schweiger Instagram / Christoph Schweiger
Christoph Schweiger był utalentowanym wspinaczem, który specjalizował się w boulderingu. Już jako junior osiągał spore sukcesy w europejskich pucharach - na swoim koncie miał kilka medali. W latach 2017-2019 reprezentował Niemcy na mistrzostwach świata juniorów.

Od pięciu lat brał udział w seniorskim Pucharze Świata. Co ciekawe, w poprzednim roku nieoczekiwanie dotarł do półfinału mistrzostw Europy rozgrywanych w Monachium.

Niemieckie Stowarzyszenie Alpejskie (DAV) poinformowało o śmierci Christopha Schweigera. 21-letni wspinacz z Ingolstadt zginął w wypadku samochodowym, do którego doszło w miniony weekend.

- To łamie serce, gdy ktoś tak młody traci życie w ten sposób - powiedział prezes Międzynarodowej Federacji Wspinaczkowej (IFSC), Marco Scholaris.

- Moje myśli i myśli wszystkich członków IFSC są z rodziną Christopha, jego przyjaciółmi, Niemieckim Klubem Alpejskim i całą społecznością wspinaczkową - dodał.

Zobacz też:
Podjęli się trudnego wyzwania. To może być pierwszy taki wyczyn Polaków

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×