Andrzej Bargiel blisko realizacji celu. Rozpoczął atak szczytowy

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / Tomasz Ustupski / Na zdjęciu: Andrzej Bargiel
Materiały prasowe / Tomasz Ustupski / Na zdjęciu: Andrzej Bargiel
zdjęcie autora artykułu

Jak informuje portal wspinanie.pl, Andrzej Bargiel rozpoczął atak szczytowy na Gasherbrum II (8035 m n.p.m.). To jeden z celów jego wyprawy. Po zdobyciu góry Polak zjedzie z niej na nartach.

W tym artykule dowiesz się o:

Jeden z najlepszych polskich himalaistów wyruszył na kolejną wyprawę, podczas której chce zjechać z ośmiotysięczników na nartach. Celem Andrzeja Bargiela są szczyty Gasherbrum I i Gasherbrum II. Polak jest na dobrej drodze, by zrealizować to założenie.

We wtorek Bargiel dotarł do drugiego obozu, gdzie odpocznie, by dziś wieczorem lokalnego czasu kontynuować atak szczytowy. Jeśli warunki pogodowe na to pozwolą, to Bargiel na szczycie powinien stanąć w środę.

Celem wyprawy Gasherbrum Ski Challenge jest eksploracja rejonu Gasherbrumów i zdobycie dwóch ośmiotysięczników – Gasherbrum I i Gasherbrum II, oraz zjazd z obydwu szczytów na nartach. Wyprawa ma działać bez użycia dodatkowego tlenu z butli.

- To świetne tereny do uprawiania narciarstwa. Możesz w czasie zjazdu wybierać najbardziej optymalne linie, które uciekają od tych najłatwiejszych dróg. To są dwa szczyty koło siebie, nie trzeba się więc przemieszczać na duże odległości. Lubię Karakorum, lubię Pakistan, dlatego tam jedziemy. Jest lato, najlepsza pora roku, aby tam działać - mówił przed wyprawą Bargiel.

Andrzejowi Bargielowi towarzyszą Janusz Gołąb (autor pierwszego zimowego wejścia na Gasherbrum I), fotograf Bartek Pawlikowski i kamerzysta Maciek Sulima.

Czytaj także: "Jestem przerażony". Traci Polska i cały świat skoków Zła informacja dla kibiców skoków. Może dojść do nietypowej sytuacji

ZOBACZ WIDEO: Ludzie Królowej #4. Anna Kiełbasińska walczy nie tylko z rywalkami. "Od dwóch lat jestem na lekach"

Źródło artykułu: WP SportoweFakty